Už z domácího šampionátu ve sprinterských disciplínách si svěřenci šéftrenéra Václava Nováka přivezli řadu medailí včetně sedmi mistrovských titulů.

České zlato si tehdy v zelených barvách Roman Kreuziger Cycling Academy, jak zní oficiální název týmu, vybojovali kadeti Marek Liška (sprint, týmový sprint společně s Karlem Macánem, 500 metrů s pevným startem), Nikol Soustružníková (sprint, 500 metrů p.s.) a žákyně Sára Peterková (týmový sprint s Markétou Macánovou, 500 metrů p.s.).

A členové Kreuzigerova týmu zajeli skvěle také dráhové mistrovství republiky ve stíhacích disciplínách.

Znovu zazářil Marek Liška, který byl dvakrát první – ve stíhačce na 2 km a ve scratchi (závod o vítězství na pásce) a v bodovacím závodě bral bronz. V něm bral stříbro jeho týmový kolega Karel Macán. Oba byli také členy vítězného týmu ve stíhacím závodu družstev (doplněni o Václava Papíka a Jindřicha Pavla).

Nikol Soustružníková vyhrála scratch a třetí byla v bodovacím závodu a stíhacím závodu jednotlivců. K tomu si s spolu s Adélou Foltýnovou (Bike Club Touškov) a dvěma závodnicemi z Loun vybojovala stříbro v týmové stíhačce. Spravila si tak chuť poté, co ji angína připravila o účast na silničním mistrovství v Plzni. „Ve vedru jsem s náskokem obhájila titul ve scratchi.

Bronz z individuální stíhačky byl překvapením, zato třetí místo z bodovačky poté, co jsem začala omylem finišovat už kolo před cílem, mě zklamalo. Vážím si stříbra z týmové stíhačky. Ve finále jsme nestačily na tým Dukly Praha, ale i tak jsme v kombinované sestavě odjely dobrý závod,“ uvedla Nikol.

Dva tituly – ze stíhačky a ze scratche – přidala do sbírky žákyně Sára Peterková. Na zisku bronzu z týmových stíhaček se podíleli žáci Maxmilián Kerl s Jakubem Staňkem a junioři David Vitner a Adam Hofmeistr.

„Je skvělé, že naši mladí vybojovali tolik medailí,“ ocenil majitel akademie Roman Kreuziger, který nyní jede závod Kolem Polska.

Jedním gólem přispěla k remíze 3:3 juniorky FC Viktorie v duelu
s Příbramí posila z A týmu Tomáš Chorý.
Juniorka Viktorie vyválčila doma jen bod