V Plzni se v sobotu koná Plzeňská MTB 50 Kooperativy ze seriálu Kolo pro život. V neděli pak na Domažlicku pokračuje letošní Pohár Plzeňského kraje horských kol v cross country závodem na vrch Čerchov a na šumavském Špičáku vyvrcholí Česká enduro série.

Plzeňská MTB 50 Kooperativy

Cyklomaraton na horských kolech má zázemí na loukách u Sv. Jiří v Doubravce a bikerům nabídne dvě závodní trasy – B na 55 km, s převýšením 1 000 metrů a C, což je 38 km a 722 výškových metrů. Tratě vedou po polních a lesních cestách okolím Plzně severně od města. Pohodovou vyjížďkou pro rodiny s dětmi je Family jízda (D) na 18 km a převýšením 342 metrů. Součástí akce jsou také závody dětí v centru závodu.

Přihlásit se je možné v místě závodu ještě v pátek 18.00–20.00 hod. a v sobotu 8.00 –11.30 hod. Závod na trase C startuje v 10.00, béčko se rozjede v 11.45 a Family jízda ve 12.15. Dětské závody budou probíhat po kategoriích od 9.00 hodin.

Na vrch Čerchov

Závod do vrchu Čerchov s hromadným startem se letos koná popatnácté a opět v rámci seriálu Poháru Plzeňského kraje horských kol. Jde o devátý a předposlední díl série, kterou týden poté zakončí finále v Plzni.

Při výjezdu na nejvyšší bod Českého lesa čeká bikery 13 km a 600 výškových metrů. Cíl bude pod rozhlednou na vrcholu Čerchova ve výšce 1 042 metrů. Start i zázemí závodu jsou nově situovány na louce za hřištěm v Peci pod Čerchovem. Účastníci se mohou prezentovat v místě od 11.30 do 13.00 hodin a v této době se přijímají i dodatečné přihlášky.

Ve 13.30 pak následuje hromadný start závodníků všech věkových kategorií.

Enduro na Špičáku

Kona Enduro race Špičák jako v minulých letech uzavře seriál domácích závodů v této disciplíně horských kol. O pořadí rozhodují výsledky z rychlostních zkoušek, mezi nimiž závodníci absolvují přejezdy v určených časových limitech. Trasy zavedou účastníky na vrcholy v okolí – dvakrát na Pancíř, na Belveder a dvakrát na Špičák. Zázemí závodu bude opět v Bikeparku Špičák. Hlavní závod startuje v neděli v 8.30 hodin. V sobotu jsou na programu tréninky a třemi erzetami začne vložený závod na elektrokolech E-Enduro race.

hokej příprava extraliga přátelský zápas HC Škoda Plzeň x BK Mladá Boleslav
Hokejová Plzeň v generálce padla. K výhře chybělo málo