Dva měsíce nic, ale teď se cyklistická Giant liga znovu rozjela. A je to kvapík. Do konce série zbývají už jen čtyři kola, z toho tři bodovaná a dvě rychle po sobě.

V sobotu se v Hradci Králové jel v rámci Velké ceny města osmý díl série, který ovládl Tomáš Bárta z týmu ATT Investments. A v úterý na to v Plzni tradičně v areálu SK Rapid v Doubravce naváže Velká cena Kolokrámu. A hned dvojzávodem.

Následně po klasickém bodovacím klání o ligové body se desítka nejlepších jezdců střetne ve vylučovacím závodě o cenu Eltech.cz, ale v tzv. italském stylu.

„Což je docela masakr. Na rozdíl od klasické vylučovačky, kdy po každém kole odpadají ti nejhorší, tady každý okruh určuje medailisty. Nejrychlejší jezdec na pásce prvního kola bere vítězství v závodě, ve druhém okruhu se jede o druhou příčku a tak dál. Desítka postupujících se utká celkem o deset tisíc korun,“ avizuje Jan Kotal.

Hlavní organizátor Giant ligy ale hned doplní, že atraktivní bude i předtím deváté kolo ligy.

„Vedle předem vypsaných finančních prémií je pro závodníky ve spolupráci se Specialized připraveno ještě několik dalších hodnotných cen,“ hlásí Jan Kotal.

Velká cena Kolokrámu startuje na Lopatárně v úterý v 17.30 hodin a už v 16.00 hodin začnou pod patronátem Roman Kreuziger Cycling Academy závody mládežnických kategorií.

V čele ligového pořadí mužů trůní i po osmém kole pevně obhájce prvenství Martin Boubal z týmu Hello CTW před dvojicí sparťanů Pavel Kemelen, Richard Habermann. A to přesto, že Boubal byl v Hradci Králové až čtvrtý, když na stupních vítězů se za nejrychleji finišujícím Bártou seřadili Adam Ťoupalík (Elkov Kasper) a Vojtěch Kmínek (Favorit Brno). Nemusel litovat.

Naskočil totiž do pětičlenné skupiny uprchlíků (pátým byl sparťan Jan Brňák), která se z pelotonu utrhla hned v úvodu kritéria a únik dotáhla do cíle. A největší konkurenti z ligy skončili až za Boubalem, Pavel Kelemen byl s odstupem šestý a Habermann šestnáctý.

Zkušený Boubal je tak na nejlepší cestě k zisku další ligové trofeje.

Hokejisté Škody Plzeň ( v černých dresech) porazili v přípravě Motor 4:1.
Hokejová Plzeň se v přípravě zvedá. Skolila i silný Motor