To se totiž chopili hokejek, klání podstoupili v rámci úvodního předsezonního soustředění na Šumavě a na rozdíl od soupeřů nevyužili služeb hráčů hokeje.

„Nastoupili jen naši současní nebo bývalí závodníci. Výjimkou byl gólman Petr Marek, což byl asi čtrnáctiletý kluk. Dali jsme mu možnost vyniknout a on nás podržel,“ říkal Zdeněk Rubáš, sportovní ředitel stáje se sídlem v Rokycanech. Na ledě člen týmové ofenzivy.

A konkurence Sparty na turnaji? Oldies team České spořitelny MTB, jehož barvy hájil i bývalý vynikající biker Pavel Elsnic. Mladí kluci z České spořitelny a Ivan Rybařík s hvězdami, mj. s Romanem Kreuzigerem starším.

„S Oldies jsme prohráli 1:6, s Rybaříkovci 1:8, jen s mladíky ze spořky to bylo vyrovnané,“ říkal Rubáš. „Boj o třetí místo jsme začali dobře. Vedli jsme už 2:0, ale soupeř otočil na 2:3. Ještě jsme stihli vyrovnat, ale poslední slovo měla v samém závěru zase spořka,“ popsal Rubáš porážku 3:4.

To branky Sparty stříleli Michal Kesl, navrátilec Martin Hebík a host Richard Faltus.

Jinak ale Rubáš své ovečky na soustředění nijak nešetřil. „Jezdili jsme na běžkách, podnikali túry po Šumavě. Vždy tak kolem pěti hodin. A k tomu kluci ještě večer posilovali,“ líčil šéf program stmelovacího kempu.

Kromě staronové posily Martina Hebíka se Rubášovi představili poprvé i nováčci – Ondřejové Vobora a Zelinka z Tábora, Martin Uher z Kaznějova a Tomáš Okrouhlický z Prahy.

„Vzájemně jsme se poznali a řekli, co od kluků budeme očekávat,“ uvedl šéf Sparty s tím, že další příprava bude probíhat individuálně.

„Až kolem půlky února pojedou vybraní jezdci trénovat na Mallorku. Máme ještě několik volných míst, takže je to šance i pro zájemce z řad amatérů,“ oznámil Zdeněk Rubáš.

Závodní sezonu by měla Sparta zahájit v druhé polovině březnu na etapách Okolo Černé Hory.