Sportovní ředitel Zdeněk Rubáš vyslal na polské silnice sestavu Tomáš Kalojíros, Tomáš Schühler, Jan Ryba, Petr Fiala, Pavel Stöhr a Jan Stöhr.

Právě druhý z dvojčat Stöhrů Jan se v konkurenci cyklistů z Polska, Holandska, Belgie, Ruska, Německa a dalších zemí prosadil nejvýš.

V celkové klasifikaci obsadil Jan Stöhr po 720 kilometrech deváté místo. Další ze sparťanů Kalojíros skončil dvacátý a dvaadvacátý byl Fiala. V týmové klasifikaci si Sparta vybojovala páté místo mezi 21 družstvy.

Závod celkově ovládl domácí jezdec Sylwester Janiszewski z týmu Wibatech.

Jan Stöhr se v popředí průběžného pořadí držel od úvodního dne. V dopolední etapě na 90 km byl v 16členné skupině uprchlíků, která přijela do cíle s náskokem dvou minut a 30 sekund před pelotonem. Skončil dvanáctý a v odpolední 110 km dlouhé etapě s dvěma výjezdy drsného stoupání k zámku Kamenec obsadil desáté místo. Dvanáctý byl Kalojíros, který byl ještě 10 kilometrů před cílem v úniku před pelotonem o 50 sekund.

Jan Stöhr byl nejlepší (18.) ze sparťanů také ve třetí rovinaté etapě na 145 km, poznamenané řadou pádů a končící hromadným spurtem. Ve čtvrté etapě na 200 km se třemi horskými prémiemi si nejlépe vedl dvacátý Fiala. Dojel však těsně před Janem Stöhrem a v závěrečné etapě na 200 km z Kielce do Lodže si oba pořadí prohodili Jan Stöhr devatenáctý a Fiala dvacátý.

Nyní čeká jezdce Sparty pár dní volna a od středy za týden odletí výběr týmu na prestižní 14denní etapový závod kategorie UCI 2.HC (Hors Clase) Tour of Qinghai Lake, který se jede na Tibetské náhorní plošině v Číně.