Pokračuje kriterijní Giant liga, chystá se další ročník Plzeňských časovek i Becker Cup, Plzeňská amatérská liga horských kol. Na společné prezentaci v Plzni to potvrdili pořadatelé seriálů.

„Společně chceme naše závody dostat do většího povědomí veřejnosti, přitáhnout k nim i víc mladých cyklistů,“ řekl na setkání s novináři Jan Hakl z plzeňského Cykloklubu, jinak pořadatel časovek.

Plzeňské časovky

Program

5. května: VC Sport Beran Chrást, Chrást – Hůrka (silnice 9,9 km / převýšení 220 m)
26. května: VC CK Loudatour, Kyjovský les v Radčicích (terén 8 km / 200 m)
16. června: VC Duratec , Zruč – Nynice – Zruč (silnice 29 km / 360 m)
21. července: VC Coca–Cola, stíhačka na dráze (4 km)
11. srpna: VC Lakron, Šťáhlavy – Raková (silnice 10,2 km / 212 m)
8. září: VC Hepos Plzeň, Chrást – Hůrka (terén 8 km/ 220 m)
22. září: VC Apollo servis (dráha ZČE, kilometr s pevným startem)
Info: www.casovky.cz

Znovu v úterních termínech, bohatší o jeden podnik a na delších tratích, proběhne letos čtvrtý ročník seriálu individuálních jízd proti chronometru.

„Nachystali jsme sedm závodů na silnici, v terénu i na dráze. Záštitu nad seriálem převzal primátor Pavel Rödl,“ oznámil Jan Hakl.

Série začne 5. května silničním kláním v Chrástu a vyvrcholí 22. září na dráze plzeňského ZČE. „Dráhu jsme zařadili loni poprvé a novinka se ujala,“ potvrdil Hakl.

Kromě kilometru s pevným startem si tak letos účastníci vyzkouší i stíhací závod na čtyři kilometry.

Vítěz seriálu si odnese časovkářský rám Duratec. Kromě absolutního pořadí bude průběžně vyhlašován také žebříček v šesti věkových kategoriích. „Vyhlásíme ale i nejlepšího jezdce na silnici, v terénu a na dráze. Seriál je otevřený amatérům, ale i profesionálům,“ přislíbil Hakl.

Becker Cup

Program

19. dubna: VC Sport Beran, Chrást – sprinty
9. května: VC Domažlic
17. května: O putovní pohár města Kralovic
6. června: Porsche Plzeň Yeti Cup, Plzeň–Košutka
21. června: Draci na Ronšperku, Stříbro
27. června: VC Plzně, Homolka
2. srpna: Author MTB kritérium, Stupno
9. srpna: Ronšperk II, Stříbro (finále)
Info: www.beckercup.wgz.cz

S inovacemi vstoupí do devátého ročníku také regionální pohár horských kol. V programu série je osm závodů, vítěze ve čtrnácti věkových kategoriích určí výsledky šesti z nich. Nově se pojede na tratích v Domažlicích, ve Stupně a rovněž ve Stříbře.

„Pořadatelé tu kromě obvyklého klání připraví ještě další závod na zbrusu nové trati,“ řekl na vysvětlenou Marcel Beran, koordinátor Becker Cupu.

Kromě klasických soubojů v cross country čeká na účastníky i novinka. Zahajovací klání ve sprintu, které se v Chrástu pojede v neděli 19. dubna.

„V jednotlivých rozjížďkách proti sobě nastoupí vždy čtyři až šest jezdců. Atraktivní novinkou bude i terénní kritérium ve Stupně,“ podotkl Beran.

Nejlepší odmění organizátoři poháry a na závěr chystají znovu i bohatou tombolu. Největší šťastlivec vylosovaný z účastníků minimálně šesti závodů se bude celý víkend projíždět v zapůjčeném voze Škoda Yeti.

Giant liga

Program

Seriál 16 kritérií pro amatéry i profesionály na okruhu v Plzni–Doubravce v areálu SKP Rapid Sport, v Mariánských Lázních a v Rokycanech. Start ve středu 22. dubna, konec v pátek 18. září
Info: www.giantliga.cz

Novinky hlásí i kritérijní klasika z plzeňské Lopatárny, oblíbená jak amatéry, tak nejlepšími českými profesionály.

Osmý ročník nejdelší závodní série u nás startuje 22. dubna a potrvá znovu až do září. Ovšem cyklisté se nebudou v areálu SKP Rapid Sport prohánět každou středu jako předtím, ale vždy s čtrnáctidenní pauzou.

„Pro jezdce tak bude snazší zařadit si kritéria do plánu, a do bitvy o celkové prvenství se tak může zapojit víc uchazečů,“ sdělil zakladatel ligy Jan Kotal.

Kriterijní série se také premiérově představí i mimo Plzeň.

„Jeden ze závodů se uskuteční v centru Mariánských Lázní a finále, už nebodované, se pojede v rámci zářijové Grand Prix Borgers v Rokycanech,“ oznámil Kotal.

Samozřejmostí je start cyklistů téměř domácí stáje AC Sparta v čele s obhájcem prvenství Jiřím Nesvedou.

Kotal ale počítá, že Giant liga přitáhne na start i další elitní závodníky, včetně takových hvězd, jako jsou František Raboň (Columbia High Road) či Roman Kreuziger (Liquigas).

Novinkou bude soutěž žen.

„Program Giant ligy, propozice a fotogalerie z minulých ročníků najdou zájemci na nových vebových stránkách www.giantliga.cz,“ uvedl Jan Kotal.