Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Curlingový klub Meteorite bude hrát divizi

Třemošná – Oddíl z Třemošné ukázal svoje kvality v zimě na solidně obsazeném mezinárodním turnaji v Německu. Teď se těší na mistrovské zápasy.

3.6.2015
SDÍLEJ:

Curlingový klub CC Meteorite Třemošná se od podzimu bude prát o mistrovské body, zkušenosti už sbíral na mezinárodním turnaji v Německu, odkud je snímek pořízen. Foto: archiv klubu

CC Meteorite Třemošná. Že vám název nic neříká?

Tak zbystřete: klub sídlící v Třemošné je jediným curlingovým oddílem v západních Čechách, tedy ve sportu, který se v našich luzích a hájích teprve etabluje.

Od příští sezony chce bojovat o mistrovské body. „Spadáme pod Plzeňský kraj, kde je i naše členská základna. V hale v Třemošné (Sport Aréna) probíhají pouze tréninky," říká na úvod předseda klubu CC Meteorite Třemošná Stanislav Malík.

„Plzeň sleduje aktivity týkající se klubu, přičemž regionální odbor školství, mládeže a tělovýchovy má značný zájem na rozvíjení tohoto v našich končinách mladého sportu," dodává Malík. Curling, který je i disciplínou na zimních olympijských hrách, je v České republice zatím v plenkách.

Podle statistik sportovního portálu SportCentral.cz hraje curling aktivně pouhých 0,5 procenta populace.

CC Meteorite jsou registrovaní pod Českým svazem curlingu. „Z počátku vedli naše tréninky přední členové Českého svazu curling, jmenovitě pan Miloš Hoferka," prozrazuje předseda klubu.

A jak to bylo se začátky Meteoritů? „Fungujeme přibližně půl roku. Věci pomohla olympiáda v Soči – svaz uspořádal promo akci v Třemošné na 31. základní škole pro veřejnost, kde se setkalo 12 cizích lidí," poodkrývá vznik družstva jeden z hráčů František Šetlík.

„Začali jsme trénovat a v té době svaz vážně uvažoval nad tím, že by se založil klub v západních Čechách," pokračuje Šetlík. V zimě dostala Třemošná nabídku účasti silně obsazeného turnaje v Německu, a mužský tým si nevedl špatně.

„Byli jsme jediným českým mužstvem na turnaji, hrála například kazachstánská reprezentace," upozorňuje Šetlík na silnou konkurenci.

A výsledek? Muži skončili šestí z deseti, ženy na posledním místě, přesto se nemusí za své výkony stydět.

Oddíl CC Meteorite Třemošná se rozrůstá, v letošním roce je v agendě oddílu rozšíření členské základy o juniorský tým. „Máme od svazu přislíbenou sadu kamenů a curlingového náčiní, vybraní členové klubu budou při této příležitosti v tomto roce absolvovat trenérské kurzy," glosuje předseda Stanislav Malík.

Od podzimu bude bojovat v nejnižší soutěži – divizi.

„Jsme začátečníci, zatím jsme se nesetkali s žádným soupeřem z Čech," přiznává František Šetlík, že úroveň soutěže je velkou neznámou.

„Většina klubů sídlí v Praze, kde je také profi hala. My si pronájem ledu musíme zajišťovat sami," uvažuje Šetlík.

„Samozřejmě myslíme i na olympijské hry," říká s úsměvem František Šetlík.

Na přelomu letošního roku vycestuje Meteorite do německého Garmisch-Partenkirchen na další mezinárodní konfrontaci. Jak v ní obstojí?

Martin Šiška

Autor: Redakce

3.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Skřítek Zdravínek

Skřítek Zdravínek bude doprovázet nemocné děti

Městské lázně na Denisově nábřeží v Plzni mají nejlepší léta za sebou. Jejich stav je v současné době žalostný

Rok 1947 a oprava plzeňských lázní

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

Plzeň – Policie obvinila 23letého řidiče, který srazil letos v červnu dvě děti. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden až šest let za mřížemi.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Plzeň – Irene Fritz je předsedkyní uměleckého spolku Oberpfälzer Kunst-verein z německého města Weiden a moc se jí zalíbil industriální prostor plzeňského areálu DEPO2015. Z její iniciativy vznikla společná česko-německá výstava, která je od 5. října k vidění právě ve výstavních prostorách DEPO2015.

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení