Pětadvacetiletého profesionála elitního týmu Multivan Merida a rodáka z nedalekého Újezda u Svatého Kříže totiž už v nájezdu do prvního okruhu postihl defekt a než prázdné zadní kolo vyměnil, byli soupeři pryč. Český reprezentant ale nic nevzdal, povzbuzovaný bouřlivě diváky u trati, nasadil ke stíhací jízdě a famózním výkonem se přiblížil na kontakt jezdců z čela pořadí.

"Už kvůli lidem, kteří se přišli podívat, jsem nic nebalil a jel jsem naplno, jako bych bojoval o vítězství," říkal v cíli Cink. Na start v donedávna domácím prostředí nastoupil jen necelý týden po návratu z her v Riu a před odletem k závěrečnému podniku Světového poháru v Andoře. O místo výš čtvrtý skončil Ondřej Paur (Symbio+ Cannondale), který závod zosnoval, a kromě svého kamaráda Cinka přitáhl do Stupna i dalšími elitní české jezdce.

Z výhry se překvapivě radoval Jan Rajchart. Dvacetiletý biker týmu ČS Accolade zaútočil hned v úvodu a první místo si na okruhu s řadou technických pasáží a skoků, kterou pomáhal budovat, udržel do cíle. "Využil jsem toho, že mám trať perfektně najetou. Před fyzicky zdatnějšími soupeři jsem získával právě v technických pasážích. Od začátku jsem jel naplno a z výhry doma mám obrovskou radost," svěřil se další úspěšný odchovanec pořádajícího Author Teamu Stupno.

Druhý o šestadvacet vteřin zpět skončil olympionik Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek), třetí místo si vybojoval reprezentant do 23 let Jan Vastl z italské stáje Bianchi Countervail. Rovněž souboj žen pro sebe rozhodla domácí Denisa Lukešová, která od minulé sezony ale reprezentuje tým ČEZ Tábor. Už od rána závodili na tratích u stupenského areálu Sokolka mladí bikeři.

Velká cena Borgers ve Stupně – výsledky: muži Elite: 1. Jan Rajchart (ČS Accolade) 1:04:43 hod., 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) –26 s, 3. Vastl (Bianchi Countervail) –1:42 min., 4. Paur (Symbio+ Cannondale) –3:19, 5. Cink (Multivan Merida) –3:20, 6. Kaněra (Nilfisk) –4:34. Ženy: 1. Lukešová (ČEZ Tábor) 35:06 min., 2. Pichlíková (P. Čech MTB) –1:48, 3. Kučerová (Velosport Domažlice) –2:40. Muži B: 1. Pakandl (Kola Pakandl) 1:18:02 hod., 2. Egermaier (TJ Prazdroj Kanoe) –3:20, 3. Stehlík (Bi Esse) –3:55. Veteráni A (40 – 49 let): 1. Kobes (Velosport Domažlice) 56:57 min., 2. Musil (Cyklo Atom) –6:37, 3. Pařík (Kosmos Bike) –7:20. Veteráni B (nad 50): 1. Stošek (MS Bike Academy) 1:07:37, 2. Ženíšek (SK Petřín Plzeň) –1:49, 3. Marňák (Cyklosport Klatovy) –5:01.