S myšlenkami na medaili vyrazí Cink i do druhého dějství série, které se koná od pátku do neděle v Novém Městě na Moravě. V páečním v podvečer je na programu Short track, na který v dalších dnech naváží závody s hromadným startem.

„Na třetího mi v Albstadtu chyběly jen dvě vteřiny, takže to chvíli mrzelo. Přece jen scházel jen kousek. Ale s výkonem jsem moc spokojený. Neudělal jsem nic špatně a výsledek mi dodal sebevědomí. Znovu chci útočit na medaili,“ uvedl před pokračováním série.

Do Nového Města se třicetiletý rodák z Újezdu u Svatého Kříže na Rokycansku přesunul během úterý. Předtím si ještě na skok užil domácí pohody. „Chtěl jsem být alespoň chvíli doma a vyspat se ve vlastní posteli. Závody jdou rychle za sebou, na trénink není prostor a důležitý je odpočinek a regenerace,“ vysvětloval Cink, jehož letošním hlavním cílem je olympiáda v Tokiu.

Teď se však český šampion ve službách týmu Kross Orlen koncentruje na závody v Novém Městě, kde se znovu utká kompletní světová špička. Co jméno, to hvězda. Mj. vítěz z Albstadtu, Francouz Victor Koretzky, švýcarský biker Nino Schurter, fenomenální Mathieu van der Poel z Nizozemska, vycházející britská superstar Thomas Pidcock a další.

A jak bude vypadat Cinkův závodní den? „Ráno bohatě snídám, následuje první rozjetí, asi tři hodiny před startem lehký oběd a následně odpočinek. V hlavě si přehrávám možný vývoj závodu a snažím se koncentrovat. No a pak to přijde,“ prozradil reprezentant.

Elitní závod mužů začne ve Vysočina Aréně v neděli v 15.20 hod., ženy startují v 11.20 hod. Souboje se však odehrají bez diváků. K trati je nepustí anticovidová opatření a fanoušci musí vzít zavděk přenosy v televizi.