„Chrudim nás určitě prověří nejvíc, jak asi kdo v lize může. Bude to takový lakmusový papírek, jak na tom jsme,“ tvrdí finanční ředitel klubu Radek Lobo.Asi si nemůžete dávat menší cíle než v minulé sezoně.

Snem je tedy finále, nebo pomýšlíte nejvýš?
My jsme před minulou sezonou vyhlásili tříletý program. Řekl jsem, že za tři roky chceme titul. První úkol jsme splnili, to byla bronzová medaile. Pro letošní sezonu je cíl finále. A pochopitelně pokud ve finále budeme, nebudeme hrát na stříbrné medaile, ale zkusíme ligu vyhrát už letos. Ale liga bude hodně vyrovnaná, zejména pět, šest mužstev. Cílem je finále, a když budeme mít sportovní štěstí, může se povést víc.

Vašim slovům odpovídá i letní pohyb v kádru. Jak se podařilo dostat z Chrudimi do Plzně Lukáše Rešetára?
Lukáš byl nejlepší hráč Chrudimi za uplynulé sezony, aniž bych chtěl snižovat ostatní hráče ERA-PACKu. Ale Lukášův zájem vrátit se na západ Čech trval už delší dobu. Před minulou sezonou jsme to ještě nedotáhli, ale domluvili jsme se, že si po sezoně zavoláme. Jednání bylo oboustranně rychlé a korektní, Lukáš projevil velký zájem u nás hrát.

Druhou zvučnou posilou se stal Michal Kovács, další navrátilec do plzeňského týmu.
Michal je další velezkušený hráč národního týmu, který nám má po herní stránce co dát. Zejména po tom, kdy si Miki Štrajt vybírá řekněme mateřskou dovolenou, tak Michal Kovács bude ten střelec. Potvrdil to i na přípravných zápasech v Německu, kdy z desítek a přímých kopů dával góly. Je to hráč, který ví, kam si stoupnout, umí číst hru, má velký přehled, tak pro nás stoprocentně bude velkou posilou.

Z Vysokého Mýta, které nakonec bude hrát druhou ligu, přišel do týmu Interobalu Václav Sklenář. Proč?
Venca Sklenář je pivot, kterého potřebujeme. Je to hráč pro jiné úkoly na hřišti. Až odstraní svůj hendikep ve fyzické přípravě, bude na hřišti platný.

Měl by tedy nahradit Tomáše Štveráka, se kterým se klub nedohodl na podmínkách nové smlouvy?
Tomáš Štverák nebude dál působit v A mužstvu, takže pochopitelně je to jakoby pivot za pivota. Ale myslím si, že Vašek je typologicky jiný hráč než Tomáš Štverák. Takže uvidíme, zda bude náhradou. Nicméně měl by hrát na stejném postu, jako hrával Tomáš.

Změna proběhla také v realizačním týmu. Proč skončil na pozici trenéra Petr Kučera a přešel na post sportovního manažera?
Víceméně to vzniklo po dohodě vedení klubu s Petrem Kučerou, který projevil přání působit na jiné pozici v klubu. Na lavičce už se cítil po těch letech trochu opotřebovaný, takže jsme mu rádi vyšli vstříc. Dostal funkci sportovního manažera, která nám v minulých letech chyběla. Zhostil se toho velmi dobře a budu rád, když spolupráce bude pokračovat tak, jak začala. Chci po něm hlavně komunikaci napříč klubem mezi jednotlivými kategoriemi. Náplní jeho práce bude vyhledávání nových talentů, jednání se stávajícími hráči. Zkrátka práce sportovního manažera, který tady zatím nebyl. A Petr má díky svým hráčským a trenérským zkušenostem předpoklady, aby tuhle práci dělal dobře.

Vladislav Janouškovec

Ilustrační foto
Tymákov se veze na vítězné vlně. Újezd se trápí