Do posledního závodu na domácím oválu v Plzni vstupoval se ztrátou sedmi bodů na třetího Martina Gavendu z Markéty Praha. A na Borech z ní dokázal ubrat jen dva.

„Za ten jeden závod by se toho muselo stát strašně moc, abych tu ztrátu smazal. Navíc Martin je zkušený závodník a náskok si ohlídal,“ nepočítal Hádek už před závodem s posunem na medailové pozice.

Jeho samotného z nich odsunula absence ve třetím díle šampionátu v Kopřivnici.

Start mu tam znemožnilo zranění z kolize v rozjezdu o stříbro na mistrovství republiky do devatenáti let.

„Ty body mi scházely. I když dráha v Kopřivnici je divná, rozbitá, tak se mně tam docela líbí a vždycky se mi tam dařilo,“ spekuloval po skončení středečního závodu o možném úspěchu v případě startu v kompletním programu.

V Plzni přitom skončil třetí a opět vystoupal na stupně vítězů. V juniorském šampionátu už potřetí v řadě. „Byl jsme na bedně, takže musím být spokojený. I když jsem věděl, že mám na víc, ale nepovedl se mi poslední start ve finálové jízdě,“ vrátil se ještě Hádek k poslednímu dílu mistrovského seriálu.

Dnes ho čeká start ve Zlaté stuze v Pardubicích, v neděli by si mohl zazávodit i v jubilejní šedesáté Zlaté přilbě.

„Je domluvené, že když bude málo jezdců, tak bych startoval. Už ve Zlaté stuze je to hodně nabité, ale byla by to paráda zazávodit si s takovými jmény, jako jsou Hancock nebo Crump. Pokud tedy přijedou,“ těšil se osmnáctiletý plochodrážník na možnost změřit síly se světovou elitou.