„Náš cíl vyhrát oba domácí zápasy jsme splnili a máme rozhodně psychickou výhodu. To neznamená, že soupeř bude odevzdaný,“ varuje před třetím duelem plzeňský trenér Stanislav Marian. Lokomotiva bude postrádat zraněného rozehrávače Velenského, ostatní hráči jsou k dispozici. Po střetu a odstoupení ve druhém utkání se hojí i zranění dalšího rozehrávače Švermy.

“Doufám, že nastoupí a pomůže našemu celku. Bez něj by to byla pro nás další citelná ztráta. V obou předcházejících utkáních zahrál velmi dobře,“ věří Marian v jeho návrat na palubovku.

Na severu Čech očekává plzeňský trenér bouřlivé prostředí. „My musíme přestát hlavně úvod střetnutí . Pokud si domácí nevytvoří náskok, můžou znervóznět a ztratit seběvědomí. Tudy by měla vést cesta ke kýžené třetí výhře,“ doufá Stanislav Marian.

V případě domácí výhry by se v neděli v Ústí odehrál čtvrtý zápas této série. Při srovnání skóre by se pak definitivní pátý duel odehrál ve středu 21. dubna opět v Plzni.

„Tuto variantu rozhodně nechceme podstoupit. Věřím, že kluci ze sebe vymačkají všechny fyzické i psychické síly a soupeře udoláme hned v prvním utkání. Přečkali jsme v prvních zápasech řadu nepříjemných situací, kluci by je měli zvládnout i nyní. Spoléhám na týmový duch našeho mužstva,“ dodává Marian.

Druhé semifinále play off: BA Sparta - BK Chomutov 85:69 a 93:90, stav série 2:0.