Pátá Plzeň vyhrála 31:21 a dvě kola před koncem si uchovala naději na dosažení druhého místa. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nemohli jsme zápas podcenit s ohledem na naše poslední výsledky. Potřebovali jsme vyhrát,“ říkal Chmelík.

Vstřelil jste čtyři branky, ale několik šancí jste spálil. Jak byste zhodnotil svůj výkon?
Top výkon to úplně nebyl. Posledních několik kol jsem dostával hodně času na hřišti, ale nenakládal jsem s ním tak, jak bych mohl a měl. Proto jsem se před zápasem se Strakonicemi soustředil, aby to dopadlo dobře. Konec prvního poločasu byl dobrý, ale druhá půle měla být lepší, protože jsem spálil dvě rány.

Co jste měl při těch šancích udělat jinak?
Tu nahazovačku jsem zvolil dobře, ale trhák měl jít asi na hlavu a ne poslat polovysokou ránu.

Zmínil jste, že dostáváte více času na hřišti. Z tohoto pohledu musíte být spokojený.
Ano, jsem. Je to ale na úkor kluků, kteří se zranili. Nicméně jsem rád, že od trenéra dostávám šanci.

Nemrzí vás, že při absenci spojek vás trenér nepostaví právě tam?
Chtěl bych si to tam zkusit. David Poloz hrál kdysi také na spojce a na vyšší úrovni toho na ní nahrál více než já. Spojku jsem hrál do dorostu, ale David si ji zahrál ještě nějaký rok v mužích.

Venkovní porážky o gól ve Frýdku a v Zubří byly frustrující, nebo vám ukázaly, že na to máte?
Porážku o gól v Zubří jsem bral pozitivně, protože je to mužstvo z čela tabulky. I když hrálo s mladými hráči, tak se úplně nečekalo, že v Zubří vyhrajeme. Porážka ve Frýdku byla jednoznačné zklamání a hodně mě štvala.

V příštím kole hrajete v Praze s Duklou, odkud jste do Plzně přišel. Těšíte se?
Na to se těším celé jaro. Zápas s Duklou v Plzni jsem si užil, ale bohužel jsme remizovali. Moc se těším, protože přijde spoustu kámošů z Prahy.

Vypíšete odměnu pro spoluhráče za výhru na Dukle?
Uvidíme. Možná ano.

Pokud Duklu porazíte, dostanete velkou šanci vtěsnat se do první čtyřky? Bude to zápas jara v základní části?
Takhle na to nenahlížím. Já bych tam hrozně rád chtěl vyhrát a ukázat jim, že mi měli dávat více šancí. Nenazýval bych to ale zápasem jara.