V roce 2018 a 2019 se střetli ve finále play-off, minulou nedokončenou sezonu Plzeň vyhrála základní část a Karviná skončila druhá a v tomto extraligovém ročníku se opět střetnou ve finále play-off. Navíc Karviná ovládla základní část a Talent byl druhý.

Zatímco před třemi lety brala zlato Karviná, předloni slavila mistrovský titul Plzeň. „Chceme to zopakovat, Karvinou porazit a získat mistrovský titul. Ideálně na méně než pět zápasů,“ přeje si gólman Talentu Karel Šmíd.

V roce 2019 Talent vyhrál doma v rozhodujícím pátém utkání až v sedmimetrovém rozstřelu. Tentokrát bude mít výhodu případného pátého zápasu doma Karviná. „Určitě je výhoda prvního a pátého zápasu doma, ale v obou semifinálových sériích (Talent – Dukla a Karviná – Lovosice, pozn. aut.) dokázali hosté sebrat domácím zápas. Na papíře by to výhoda být měla, ale musíte ji potvrdit na hřišti,“ myslí si Šmíd.

Maxmiliána Kerla z Author Teamu Stupno čeká v Novém Městě na Moravě žhavá premiéra ve světové sérii juniorů.
Mladí bikeři z regionu se utkají se světovou elitou

Sedmadvacetiletý brankář nepředpokládá, že finálové zápasy proti Karviné se budou diametrálně odlišovat od těch semifinálových proti Dukle Praha. „Karviná i my máme kvalitní mužstva. Baník má možná více zkušených hráčů. Bude záležet také na tom, který tým lépe zvládne únavu a připraví se na zápasy. Myslím si, že bude rozhodovat i nasazení a touha po vítězství,“ tvrdil Karel Šmíd.

Finále play-off 2021 startuje v neděli od 20.20 hodin v Karviné v přímém přenosu stanice ČT Sport. Mistr extraligy bude znám nejdříve příští sobotu, nejpozději 29. května.