V zahajovacím dějství seriálu kritérií se totiž cyklisté Sparty museli sklonit před jezdci z ambiciózního týmu Puskinak.cz (dříve Bohemia Track Team). Vítězství vybojoval Tomáš Medek před Janem Dostálem. Šestinásobný vítěz ligy Nesveda skončil až třetí, o příčku níž pak další sparťan a loni ligový šampion Tomáš Holub.

Nic takového nechtějí cyklisté silniční stáje z blízkých Rokycan už připustit.

„V týmu je řada nových kluků takže souhra při rozjíždění spurtů ještě nefunguje, jak by měla. Přišly i nějaké chyby. Ale poučili jsme se a uděláme maximum pro vítězství," prohlašuje Nesveda před dnešním kritériem.

Bodovací závod na padesát kol startuje v plzeňském areálu SK Rapid v Doubravce v 17.30 hodin. V každém pátém okruhu si jezdci rozdělí pět, tři, dva a jeden bod. Finiš v posledním kole bude oceněn dvojnásobným bodováním.

A znovu by to měl být Nesveda nebo Holub, kdo bude ve spurtech završovat úsilí Sparty. „Minule jsme se necítili dobře ani já, ani Tomáš. Teď jsme v pohodě a máme dohodnutou nějakou taktiku. Věřím, že vyjde," svěřil se zkušený jezdec.

Za měsíc oslaví třicetiny, na Lopatárně, kde se Giant liga jezdí už čtrnáctý rok, vyhrál nejeden závod, ale radost z vítězství ho neomrzela.

„Cyklistika mě stále baví a vítězství se nikdy nepřejí," tvrdí Nesveda. „Jenže zatímco Sparta tým omladila, soupeři posilovali. Třeba zrovna Puškiňák, ale i Příbram, kam od nás šel Tomáš Okrouhlický. Ale uspět v takové konkurenci je motivace a výzva," podotkl známý rychlík.

Na kritérium do Plzně dnes dorazí i handicapovaný cyklista, paralympionik a mistr světa z časovky Jiří Bouška z Lawi-Author teamu.

Diváci se mohou těšit na ochutnávku koláčků a italskou kávu.