Minulý týden Západočeši vyhráli oba domácí zápasy a v sobotu od 16.30 hodin budou v Praze útočit na postup do semifinále. Pokud uspěje Dukla, bude se hrát ve čtvrtek ve stejný čas čtvrtý duel.

Po výsledcích 22:21 a 24:23 trenér plzeňského Talentu Michal Tonar st. opět očekává napínavý zápas. „Bude to zase hodně bojovný, vyrovnaný a vyhecovaný duel. Znovu budou rozhodovat maličkosti,“ je přesvědčen kouč Plzně.

Talent zatím zdobí skvělá obranná hra s bezchybným gólmanem Janem Štochlem. „V prvních dvou zápasech nám vázl útok. Bylo tam pár drobností, které musíme zahrát lépe,“ řekl Tonar.
Odmítá spekulovat, jestli dvě porážky Duklu psychicky nalomí. „To je otázka na trenéry Dukly.

Máme dvě výhry, což jsme si po domácích zápasech strašně přáli. Dvě vítězství nás musí nakopnout, ale nerad bych, abychom propadli nějaké euforii. Musíme ještě udělat třetí krok, který bývá nejtěžší. Přáli bychom si, aby to bylo už v sobotu. Doufejme ale, že víkend rozhodne,“ přeje si trenér.

„Bude to boj. Obě mužstva jsou výkonnostně přibližně nastejno, protože hraje čtvrtý s pátým,“ dodal Michal Tonar st.

Brankář Jan Štochl varuje před rychlými protiútoky Dukly. „První zápas jsme dostali z 21 gólů devět z trháků, což je hodně. Ve druhém utkání už jich tolik neměli. Budeme si muset na to dávat pozor i v Praze. Rozhodne trpělivost v útoku a méně chyb v ofenzivě, protože soupeř je neuvěřitelně trestá,“ tvrdil Štochl.

Plzeň si musí pohlídat i vstup do utkání. „Je otázka, jestli je to vlažný začátek, nebo jestli Dukla do toho opravdu šlápne a pak trošku povolí. První zápas jsme prohrávali 1:5, ale druhý den to bylo 2:2, takže tak vlažné to nebylo,“ myslí si Štochl.

Program čtvrtfinále, sobota: 16.30 Dukla Praha – Talent Plzeň (0:2), 17.00 Frýdek-Místek – Zubří (0:2), 18.00 Kopřivnice – Lovosice (0:2), Jičín – Karviná (0:2). Případně neděle: 16.30 Dukla Praha – Talent Plzeň, 17.00 Frýdek-Místek – Zubří, 18.00 Kopřivnice – Lovosice, Jičín – Karviná.

Takhle se fotbalisté Klatov radovali z jedné z branek v posledním domácím utkání proti Mariánským Lázním (4:1). Kolikrát budou slavit v sobotu proti Dobříši?
Klatovy hostí Dobříš. Budeme bojovat, říká Čadek