Statečně a s velkým nasazením teď Zdeněk Hejduk čelí zákeřnému soupeři – amyotrofické laterální skleróze (ALS), kterou mu lékaři vloni diagnostikovali.

Čtyřiačtyřicetiletý odchovanec plzeňské házené, který byl krátce i v kádru extraligového celku Jatasu Plzeňa dvacet let hájil branku německého Chamu, není naštěstí v boji proti těžké nemoci sám. Spolehnout se může kromě rodiny na pomoc svých kolegů ze zaměstnání ve firmě M.A.T . v čele s Martinou Carda.

ALS je nevyléčitelná nemoc, ale pomocí speciální léčby se dá její průběh zpomalit. Obrovský problém je v tom, že zdravotní pojišťovny v České republice tuto finančně nákladnou léčbu nehradí. Zdeňkovi přátelé a kamarádi proto rozjeli projekt Bojujeme za Zdendu – na charitativní účet 284979918/0300 začaly přicházet peníze od firem i jednotlivců a také z charitativních akcí. Tou největší byl vloni v srpnu házenkářský turnaj v areálu Slavie VŠ, při kterém se sešli házenkáři několika generací a díky výtěžku akce se podařilo vybrat potřebné peníze k zahájení léčby. Celkem se vybralo 1 070 000 korun. Díky tomu mohl Zdeněk na podzim zahájit léčbu – jen nákup léku Radicava na půl roku přijde na 330 tisíc korun. V těchto dnech podstupuje Zdeněk další léčbu a jeho kolegové a kamarádi se rozhodli uspořádat v sobotu od 10.00 hodin druhý ročník charitativního turnaje opět v areálu Slavie VŠ na Borech.

Účastní se ho týmy: M.A.T. Bolevec, Košutka, Újezd, Slavia, Lokomotiva, Cham, Euroteam, ÚZ, Roding, Munchberk/Helmbrechts a také tým Legend (Tonar st., Šetlík, Bečvář, Blecha, Bokr, bratři Štochlovi a další).

„Připraven je i program pro děti, hudba, občerstvení. Turnaj bude moderovat Petr Vejvoda. Od 14.00 hodin je nachystána autogramiáda hráčů Talentu Plzeň, čerstvých mistrů republiky v házené. V prodeji budou v rámci charitativní sbírky také trika a kšiltovky s logem Zdendy. Vstupné je dobrovolné a vše jde na Zdendův účet. Věříme, že si fanoušci házené najdou v sobotu cestu do areálu Slavie VŠ a pomohou Zdendovi v jeho statečném boji,“ zve na akci Martina Carda.

Ilustrační foto
Domažlice i Klatovy hrají doma. Rozjeté Nýrsko přivítá Zruč