„Medaile by byla skvělá. Určitě nás nečeká lehký turnaj, nicméně by pro nás bylo zklamáním, kdybychom se nekvalifikovali na halové mistrovství světa. To je hlavní cíl,“ svěřil se gólman Vojtěch Pažitka, který uplynulý víkend dotáhl plzeňské Litice k halovému titulu.

Jeho klubový spoluhráč Adam Uhlíř převzal v národním týmu kapitánskou pásku po Martinu Hanusovi, který ukončil reprezentační kariéru. Češi se v základní skupině utkají hned ve středu s Ukrajinou (12.30), o den později narazí na Portugalsko (12.30) a domácí tým (19.45), v sobotu pak vyzvou Polsko (11.30). První dva týmy postoupí do semifinále. Druhou skupinu tvoří Rakousko, Chorvatsko, Německo a Španělsko. Finále se harje v neděli od 14 hodin.

Zdroj: se svolením Českého svazu pozemního hokeje

„Příprava byla intenzivní, sehráli jsme devět zápasů proti třem soupeřům. Ukázalo nám to pozitivní věci, ale i nedostatky, které jsme se snažili odstranit. Přínosný byl hlavně přípravný turnaj v Belgii, kde jsme hráli na specifickém povrchu, který bude i na mistrovství Evropy. Většina z nás na takovém podkladu nikdy nehrála,“ doplnil gólman Pažitka.

Vůbec první akci za seniorskou reprezentaci absolvuje Kryštof Šesták, dvacetiletý mladík z Plzně-Litic.

„Možnost obléknout reprezentační dres je pokaždé poctou,“ svěřil se talentovaný obránce před premiérou.

Na minulém šampionátu před dvěma lety v Hamburku triumfovalo Rakousko, které ve finále přetlačilo domácí výběr. Češi skončili šestí.

Posunou se letos v v Belgii výrazně výš?