Od 21. října tady bude mít reprezentace první tréninkový kemp, z něhož svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše odjedou ke dvěma přípravným zápasům do Švýcarska.

„Chceme nastavit podobný model jako před dvěma lety,“ naznačil závěry v tiskové zprávě jeden z reprezentačních trenérů Jan Filip.

K přípravě už tradičně zvolili Plzeň, kam jezdí národní tým poměrně pravidelně. „Máme tady ideální podmínky, perfektní zázemí, i poloha je pro naše hráče výhodná,“ zdůvodňoval Filip už dříve volbu Plzně.

Prvním soupeřem českého týmu bude na konci října Švýcarsko. „Pro nás je to výborný soupeř, přibližně na naší výkonnostní úrovni. Přestože dlouho nebyli na vrcholné akci, herně se v poslední době zvedli,“ uvedl na adresu soupeře Jan Filip, který v zemi helvétského kříže prožil část svojí hráčské kariéry.

Teď se tam tedy vrátí jakou kouč české reprezentace, s níž se chystá na lednové Euro, kde bude se svými svěřenci hrát ve Vídni ve skupině B a vedle domácích tam poměří síly s Makedonií a Ukrajinou. „Ta skupina je na papíře velmi vyrovnaná a může se pořádně zamotat. Se všemi týmy jsme v poslední době hráli, dokázali jsme vyhrát i prohrát. Rozhodovat budou maličkosti, Rakušané navíc budou mít výhodu domácí haly,“ připomněl jeden z reprezentačních trenérů.

K dispozici by měl mít podobný kádr jako v předchozích letech. „Vycházíme z osvědčeného kádru, není důvod nic měnit. Někteří starší hráči sice zvažovali ukončení kariéry, ale mluvili jsme s nimi o tom a své rozhodnutí zatím odložili,“ potěšilo Filipa. „Cítíme, že všichni se na Euro těší. Rozhodující pro konečnou nominaci bude zdravotní stav a výkony v klubu,“ doplnil kouč před srazem v Plzni.

Nominaci na kemp oznámí v pondělí.