Futsalisté přehráli Polsko a zůstali v boji o prvenství

Plzeň – Na druhý pokus se futsalová reprezentace České republiky dočkala na Turnaji čtyř zemí v Plzni vítězství. Po těsné pondělní prohře 2:3 s Polskem si svěřenci trenéra Tomáše Neumanna v úterý poradili s Maďarskem v poměru 6:2 a před středečním závěrečným duelem proti Slovensku se nadále udržují v boji o prvenství v turnaji.

14.12.2010 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/L. Jeníček

V úvodu byli sice čeští futsalisté aktivnější, ale jejich soupeř postupně přebíral taktovku utkání do svých rukou. Snaha Maďarů byla korunována ve 13. minutě, kdy vstřelil první branku zápasu Nagy.

S českým týmem to mohlo být ještě horší, ale s dalšími střelami soupeře si v první dvacetiminutovce poradil vynikající brankář Žďárský.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako pokropeni živou vodou. Maďary jasně přehrávali a ve 22. minutě vyrovnal na 1:1 Rešetár.

Češi ani po vyrovnání nepolevili a třemi góly Dlouhého, Beleje a Rešetára v rychlém sledu utekli soupeři ve 26. minutě na 4:1.

Na druhou branku Beleje ze 35. minuty ještě rychle odpověděl Maďar Csopaki, ale poslední slovo měli čeští futsalisté. Čtyři sekundy před koncem utkání zkompletoval Bejel z penalty čistý hattrick a hala plzeňské Slavie se mohla radovat z vítězství české reprezantace 6:2.

„V lize už se mi tři góly za zápas dát povedlo, ale v reprezentaci ještě ne. O to více mě to těší. Ale tady nejde o můj hattrick, ale o důležité vítězství. Spravili jsme si chuť po zápase s Polskem, kdy jsme odehráli dobrý zápas, ale smolně prohráli,“ těšila výhra kanonýra brněnského Tanga Michala Beleje.

Trenér českého výběru měl radost především ze šesti vstřelených gólů. „Zaplať pánbůh za to, že jsme zase začali proměňovat šance. Díky tomu šla nahoru i naše herní pohoda, začali jsme si více věřit a konečně ukázali, že futsal hrát umíme,“ uvedl po utkání kouč Neumann.

Přípravný futsalový Turnaj čtyř zemí v Plzni: Česká republika – Maďarsko 6:2 (0:1). Branky: 25., 35. a 39. Belej, 22. a 26. Rešetár, 24. Dlouhý – 13. Nagy, 36. Csopaki.

Sestava ČR: Žďánský, Gerčák – Belej, Dlouhý, Frič, Havel – Janovský, Oliva, Polášek, Rešetár, Seidler, Vácha. Trenér: Neumann.

Pondělní výsledky, A týmy: Česká republika – Polsko 2:3, Maďarsko – Slovensko 5:2.

U 21: Česká republika – Polsko 4:1, Maďarsko – Slovensko 7:5.

Středeční program v hale Slavie VŠ Plzeň – 10.30: Polsko U 21 – Maďarsko U 21, 12.30: Slovensko U 21 – Česká republika U 21, 14.30: Polsko – Maďarsko, 16.30: Slovensko – Česká republika (ČT4).

14.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Politika je živila, musí se poohlédnout jinde

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Na volby vyrazil Plzeňan trabantem

Plzeň - Josef Odehnal dostal automobil v roce 1995 od své tchyně.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.