Podle předpokladů se jimi stali házenkáři plzeňského Újezda, kteří v průběhu turnaje neztratili ani bod a potvrdili, že druhá příčka po podzimní části první ligy jim právem patří.

Spolu s nimi do semifinále postupuje další prvoligový celek TJ Příchovice.

Sobotní čtvrtfinálový turnaj měl podle názoru odborníků pouze průměrnou úroveň. Na týmech byla znát nerozehranost, mnohdy se dopouštěly zbytečných technických chyb, nicméně diváci mohli zatleskat i pohledným akcím zakončeným přesnou střelou i bravurním zákrokům brankářů.

Český pohár mužů – Čtvrtfinálová skupina L: Sokol Tymákov – TJ Plzeň–Újezd 9:11 (5:8), TJ Přeštice – TJ Příchovice 11:16 (4:9), Sokol Stupno – Sokol Tymákov 7:9 (4:5), TJ Plzeň–Újezd – TJ Přeštice 17:13 (9:8), TJ Příchovice – Sokol Stupno 16:8 (8:1), TJ Přeštice – Sokol Tymákov 13:11 (7:5), TJ Plzeň–Újezd – Sokol Stupno 19:17 (7:5), Sokol Tymákov – TJ Příchovice 11:11 (5:8), Sokol Stupno – TJ Přeštice 10:14 (4:6), TJ Příchovice – TJ Plzeň–Újezd 8:19 (5:9). Pořadí: 1. TJ Plzeň–Újezd 8 bodů (skóre 66:47), 2. TJ Příchovice 5 (51:49), 3. TJ Přeštice 4 (51:54), 4. Sokol Tymákov 3 (40:42), 5. Sokol Stupno 0 (42:58). Do semifinále 34. ročníku Českého poháru, které se bude hrát v sobotu 16. února v hale ZČU v Plzni na Borských polích, postupují celky TJ Plzeň–Újezd a TJ Příchovice.

V Přešticích zavládlo zklamání

Na jedné straně zklamání, na druhé radost z nečekaného postupu. I když ne tak velká, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Ano, je to vskutku tak! Národní házenkáři Příchovic sice postoupili do únorového semifinále 34. ročníku Českého poháru, příliš velkou radost z toho ale nemají.

„Turnaj jsme pojali jako dobrou přípravu na jaro. Chtěli jsme si jen zahrát, chtěli jsme, aby si kluci sáhli na balon,“ říká trenér příchovického mužstva Miroslav Hošťálek. „O postup jsme v žádném případě neusilovali, ale když už jsme bohužel postoupili, v únoru se do Plzně znovu vydáme. A to s cílem si zase zahrát a trochu se připravit na jarní část první ligy,“ dodává s úsměvem kouč Příchovic.

Hlavní příčinou smíšených pocitů Příchovických z postupu do dalších bojů je skutečnost, že se ve stejný den, kdy se v Plzni uskuteční pohárové semifinále, koná v Příchovicích ples.

„Tři čtvrtiny mužstva se na jeho přípravě a organizaci nějakým způsobem podílí. Proto nás postup netěší tak, jak by měl,“ vysvětluje Hošťálek. „Bude totiž dost náročné skloubit půldenní turnaj se všemi přípravami kolem plesu, ale snad to nějak zvládneme,“ věří příchovický trenér, který na sobotním turnaji přece jen našel pozitiva. A to hned dvě.

„Zaprvé jsme rádi, že se dařilo gólmanovi Jardovi Sedláčkovi. Na podzim měl výkyvy ve výkonech, ale tentokrát odchytal celý turnaj velmi dobře. A za druhé máme velkou radost z toho, že jsme porazili našeho odvěkého rivala Přeštice,“ dodává Miroslav Hošťálek.

Jeho přeštický protějšek Petr Moravec neskrýval své zklamání ze třetího místa.

„Chtěli jsme postoupit a věřili jsme si. Ale nezvládli jsme utkání s Příchovicemi, které se nakonec ukázalo jako klíčové,“ říká kouč Přeštic, který z velké části prohru s velkým rivalem přičítá sám sobě.

„Zápasu jsem nepřikládal takovou důležitost a tým jsem na něj nepřipravil tak, jak bych měl. Prostě z mé strany došlo k jeho podcenění,“ přiznává Moravec a dodává: „V samotném utkání pak o porážce rozhodla naše nedisciplinovanost a nesoustředěnost. Jsem velmi zklamaný, že se nám nepodařilo postoupit.“