Bazén v Plzni na Slovanech lze označit za český chrám rekordů. Téměř při každých závodech se tady mění domácí maxima a výjimkou nebylo ani Zimní mistrovství ČR. České rekordy padly hned tři.

Zasloužili se o ně Barbora Seemanová na motýlkové stovce, Jakub Bursa na dlouhé polohovce a Barbora Janíčková v polohovém závodě na nejkratší stometrové distanci.

Nejvíce zlatých medailí, celkem čtyři, ale získal domácí reprezentant Ondřej Gemov. Závodník pořádajícího PK Slávia VŠ Plzeň ovládl kraulové závody na 200, 400 a 800 metrů a motýlkovou dvoustovku. Navázal tím na výborné výkony z ME v krátkém bazénu v rumunském Otopeni.

Barbora Seemanová v Plzni naopak po Evropě starty šetřila. Nejprve dosáhla na své jediné zlato na kraulové padesátce, aby si na 100 metrů motýlek doplavala pro český rekord. Už v semifinále dohmátla v čase 56,86 sek., kterým o devět desetin sekundy překonala sedm let platící maximum Lucie Svěcené. Do finále už pak Seemanová ale nenastoupila.

Jakub Bursa v Otopeni chyběl, ale v Plzni zaplaval v polohovém závodě na 400 metrů parádní čas 4:07,38 min. a radoval se ze svého prvního rekordního počinu v krátkém bazénu. O rekord připravil po osmi letech Pavla Janečka o 1,4 sek.

Také Barbora Janíčková se v Plzni zapsala mezi české rekordmanky poprvé. V souboji s Kristýnou Horskou zvládla lépe závěrečný kraulový úsek a vyhrála časem 59,48 sek., čímž dala po deseti letech zapomenout na výkon Simony Baumrtové (Kubové) 59,82.

Právě Kubová, která ME v Rumunsku vynechala, zavítala do Plzně na jedinou disciplínu 50 metrů znak a jasně vyhrála (26,44 sek.).

Obrovské zkušenosti plzeňského rodáka Jana Šefla, který ale už nějaký čas závodí za Ústí, se zase střetly s energií teenagera Daniela Gracíka na motýlkové padesátce. Oba plavali na hranici možností, v cíli dohmátli shodně v čase 22,77 sek. a v „mrtvém“ závodě brali společně zlatou medaili. Šefl si vylepšil o sedm setin osobní maximum a Gracík zaostal o devět setin sekundy za svým 12 dní čerstvým českým rekordem z Otopeni.

O rekordy nebyla nouze ani ve štafetách. V polohovkách na 4x50 metrů vytvořili nová maxima muži Komety Brno (1:36,82) a ženy Ústecké akademie plaveckých sportů (1:51,11).