Podnik u Olbersdorfer See poblíž města Zittau u českých hranic je tradiční součástí série v terénním triatlonu Xterra. Na scénu se vrací po roční odmlce, zapřičiněné pandemií coronaviru.

Evropský šampionát otevře v pátek odpoledne Short Track, krátký závod na tratích 0,4 km plavání, 6 km na horském kole a 2,6 km běhu. O den později je na programu klasická Xterra na distancích 1,5 km plavání, 36 km na horském kole a 10 km běhu.

Čtyřicetiletá profesionálka Zemanová nastoupí do obou závodů, přestože její doménou jsou delší štreky. Což dvojnásobná mistryně světa mezi amatérkami potvrdila i na šampionátu v Praze. O titul svedla ostrý souboj s legendou tohoto sportu Helenou Erbenovou Karáskovou.

„Před startem jsem si přála urvat druhé místo, a to se povedlo. Po necelých dvou hodinách bolesti v horku a na mé poměry ve vysoké intenzitě. Docela pěkně jsem se zmáčkla,“ svěřila se na sociálních sítích Zemanová. Od zlaté Karáskové jí v cíli dělilo 47 sekund.

Znovu se utkají na Evropě.

Karásková míří do Německa jako poslední vítězka závodu z roku 2019. Zemanová zase jako třetí žena z letošní Xterra France.

Plzeňský běh - půlmaraton
Plzeň bude opět patřit běžcům, půlmaraton startuje 12. září