Český šampionát v této moderní disciplíně ovládla Eva, která předčila mladší Terezu a oplatila ji tak porážku z loňska. Sama se pak radovala už ze čtvrtého domácího titulu. Zároveň sestry společně vyhrály soutěž dvojic, když předčily i všechny mužské páry.

V hlavní kategorii mužů si domácí titul vybojoval rovněž počtvrté klatovský rodák Petr Kabát. Devátý ročník šampionátu se konal tradičně v lyžařském areálu Sv. Petr ve Špindlerově Mlýně a v golfovém resortu Kunětická hora. Lyžařskou první část, obří slalom, ovládli sourozenci Zakouřilovi – lyžařský reprezentant a účastník dvou olympiád Borek zajel nejrychlejší čas dne 36,88 sekundy, nejrychlejší ženou byla jeho sestra Petra, rovněž mnohonásobná účastnice Světového poháru (37,32).

Mezi ženami se v popředí od začátku držela i Eva Koželuhová, Obří slalom zvládla za 40,46 sekundy jako průběžně třetí. „Bylo to rychlé. Trať ještě držela, jelo se mi hezky, takže super,“ komentovala svůj výkon Eva, která sestru předčila na lyžích téměř o sekundu. Nutno ale říci, že Tereza absolvovala obří slalom se zraněným kolenem po pádu při rozjíždění den před šampionátem. „Nechtěla jsem znovu spadnout, takže jsem jela zadrženě a nohu jsem podvědomě šetřila,“ říkala po úvodní části pátá v pořadí žen.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařského závodu. A sestry Koželuhovy potvrdily, že jsou výborné golfistky. Eva zahrála na osmnáctijamkovém hřišti (par 72) slušných 76 ran a zajistila si vítězství. „Po posledním turnaji v Terre Blanche, kde jsem zkazila druhé kolo, jsem si spravila náladu. Vzhledem ke stavu greenů šlo o solidní výkon,“ říkala vítězka. „Bylo fajn po roční pauze znovu vyhrát. Letos byl však souboj o titul ovlivněn zraněním Terky, takže jsem se spíš radovala z výkonů,“ zdůraznila staronová šampionka.

Stříbrná Tereza připustila, že zranění ji limitovalo i při golfu. „Rány jsem měla o deset patnáct metrů kratší a nemohla jsem se pořádně otáčet. Jsem ráda, že jsem to alespoň došla, protože na šampionát jsem se moc těšila,“ říkala sportovkyně roku 2016 města Plzně v kategorii juniorek. Přesto zahrála dobrých 77 ran. Další šanci ukázat víc bude mít na mistrovství světa v rakouském středisku Zell am See – Kaprun. Nejlepší skigolfisté se zde utkají 11. – 13. května a sestry Koželuhovy už okusily pocity světových šampionek. Chybět by neměl ani Petr Kabát, který si pro čtvrtý český titul po dobrém čase na lyžích (38,37s) došel v golfu výkonem 75 ran. 

V kategorii Mid zvítězil Jan Arnold, v kategorii Masters již potřetí ovládl šampionát Slawomir Komonski, mezi juniory zvítězil Jiří Beránek.