Víkendové zápasy
Zimní stadion Klatovy
Sobota 28. června
Brazílie – Egypt (13.30), Španělsko – Itálie (15.45), Česká republika – Korea (18.00), Kanada – Maďarsko (20.15)
Neděle 29. června
Itálie – Brazílie (13.30), Egypt – Španělsko (15.45), Maďarsko – Česká republika (18.00), Korea – Kanada (20.15)

Sportovní hala města Plzně
Sobota 28. června
Austrálie – Japonsko (13.30), Mexiko – Slovensko (15.45), USA – Čína (18.00), Mali – Francie (20.15)
Neděle 29. června
Slovensko – Austrálie (13.30), Japonsko – Mexiko (15.45), Francie – USA (18.00), Čína – Mali (20.15) 

Tuto výjimečnou vrcholovou akci hostí Plzeň a Klatovy. Tato dvě západočeská města tak budou od 28. června do 6. července svědky bojů šestnácti nejlepších týmů o titul mistra světa. V Plzni se bude hrát ve Sportovní hale města Plzně a v Klatovech na zimním stadionu.

Mezi účastnicemi světového šampionátu samozřejmě nechybějí české basketbalistky, které zápasy ve základní skupině A odehrají v Klatovech, a to vždy od 18 hodin. Jejich soupeřkami bude Korea, Maďarsko a Kanada.

Na upraveném klatovském zimním stadionu se představí i týmy základní skupiny B – Brazílie, Španělsko, Itálie a Egypt.

V plzeňské hale se budou hrát zápasy základních skupin C (Austrálie, Mexiko, Slovensko a Japonsko) a D (USA, Mali, Francie a Čína).

Zápasy ve skupinách se budou hrát v sobotu, v neděli a v úterý, ve středu přijde na řadu osmifinálový zápas. Poté se zápasy o 9. – 16. místo sehrají v Klatovech a čtvrtfinále, semifinále, duely o 5. – 8. místo, o 3. – 8. místo a finále uvidí Plzeň.

Vstupenky na zápasy zajišťuje Tiketpro na internetu a budou k dostání i v pokladnách na zimním stadionu v Klatovech a v plzeňské hale.

S tím, že by se někdo z diváků na šampionát nedostal, není problém. V Plzni je kapacita včetně stojících diváků a VIP boxů, které budou u plochy, okolo 1700 míst. V Klatovech se na zimní stadion vejdou bez problémů dvě tisícovky diváků. „Jsou tři druhy jednodenních vstupenek. Vstupenka I. kategorie (VIP) je na tribunu na čtyři zápasy se vstupem na catering za 590 Kč, vstupenka II. kategorie na čtyři zápasy bez cateringu stojí 150 Kč a děti do 130 cm mají vstup zdarma. Další informace najdete na www.cbf.cz," informoval ředitel organizačního výboru Stanislav Křiváček.

České basketbalistky odehrály v Klatovech dva přípravné zápasy a v obou byly úspěšné. Brazílii porazily 76:47 a Japonsko 84:64. Přesvědčily tak diváky, kterých přišlo na první zápas přes tři sta a na druhý přes pět set, že jim jejich podpora svědčí. A zájem o vstupenky do Klatov, kde hrají Češky, je skutečně velký. „Na první čtyři dny jsme již distribuovali 1000 vstupenek na den," informoval Křiváček, který přidal jednu kuriozitu: „Na sobotní zápas s Koreou přijede celý autobus korejských fanoušků."

„Nálada je dobrá, bojovná, ale na holkách je poznat stopa nervozity před domácím publikem. Už se dozvěděly, že tady může být 1000 lidí, a to je tlak, který nezažily. Sám jsem zvědavý, jakým způsobem se s tím vyrovnají. Já jim věřím, ale nebude to jednoduché. První zápas je vždycky důležitý pro klid a sebevědomí. My jsme vloni dvakrát uspěli na vrcholných akcích a vždy jsme úvodní zápasy prohráli. Přesto jsme dokázali zahrát dobrý výsledek. Není to nějaký fatální problém, ale vítězství je důležité pro vnitřní klid, uspokojení a pohodu do družstva. Náš jednoznačný cíl je v zápase s Koreou uspět. Nechceme přeceňovat výsledek utkání a přecenit soupeře. Vzhledem k výsledkům by největším soupeřem ve skupině mělo být Maďarsko. Viděli jsme ale zápasy Kanaďanek a potkali je i teď před halou. Jsou to silové typy. I tento zápas nebude jednoduchý. Myslím ale, že Maďarsko bude nejsilnějším soupeřem ve skupině. Alespoň pro nás," uvedl po pátečním tréninku český trenér Richard Fousek.