První zápas s Tureckem se měl hrát původně v pražských Letňanech pod otevřeným nebem, kde měla vyrůst fanzóna s futsalovou arénou. „Bohužel, pořadatelé akce nám nezajistili včasné postavení této arény. Měli jsme připravenou náhradní variantu ve Zruči nad Sázavou a rozhodli jsme se ji zrealizovat. Město jako Zruč si premiérové reprezentační utkání plně zaslouží. Na zápasy play off tam chodila plná hala. Prezident a trenér tamního Benaga Beni Simitči udělal ze Zruče futsalové město. Hráči se těší na vyprodanou halu," informoval PR manažer Svazu futsalu Michal Pavlík.

Zručští fanoušci se mohou těšit i na svého domácího futsalistu. V reprezentačním dresu se totiž proti Turecku představí Marcel Rodek.

Velkou premiéru v reprezentaci si odbyde i plzeňský kapitán Tomáš Vnuk. „Věříme, že i jeho požene ve středu v Plzni plná hala. Tomáš si to za své výkony v letošním ročníku CHANCE futsal ligy zaslouží," dodal Pavlík.

Český tým se utkal s Tureckem pouze jednou a to v brněnské kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2012. Tehdy výběr trenéra Tomáše Neumanna vyhrál 3:2. Přijďte podpořit český tým do Zruče a Plzně a vychutnat si tak dva atraktivní souboje.

Oba duely chystá Svaz futsalu vysílat také živě přes internet. Odkazy zveřejníme v nejbližší době.

Nominace ČR „A" na zápasy s Tureckem
Brankáři:
Libor Gerčák Nejzbach V. Mýto
Václav Kubíček Rádio Krokodýl Brno
Hráči:
Zdeněk Sláma Sparta Praha
Vítězslav Hrubý Helas Brno
Tomáš Vnuk Interobal Plzeň
Radim Záruba ERA-PACK Chrudim
Pavel Drozd Mados Hradec Králové
Ondřej Míča Slavia Praha
Michal Seidler Rába ETO Györ - Maďarsko
Michal Kovács ERA-PACK Chrudim
Michal Holý Red Devils Chojnice - Polsko
Marcel Rodek Benago Zruč n. S.
David Drozd Mados Hradec Králové
David Cupák Helas Brno
Antonín Hrdina Slavia Praha