Její doménou je terénní triatlon, kombinace plavání, jízdy na horském kole a běhu.

V červnu vyhrála v rodné Plzni český šampionát Xterra a na to nyní navázala vítězstvím v dalším díle série v Mostě.

„Od šampionátu v Plzni jsem absolvovala jen start na půlmaratonu a protože se blíží mistrovství Evropy Xterra v Prachaticích, hledala jsem nějaké závodní vytížení,“ vysvětlovala Zemanová.

Do Mostu ji přitáhla recenze závodní tratě, slibující v cyklistické části hravé traily v členitém terénu.

„Trať kola byla super. Doprava, doleva, nahoru, dolů, mezi stromy – no prostě skvělá,“ pochvalovala si zkušená závodnice z týmu Triatlon Plzeň.

Už loňskou sezonu si Zemanová vyšperkovala titulem mistryně Evropy v kategorii do 39 let. Na kultovním závodě Xterra na Havaji se pak stala amatérskou mistryní světa, když v absolutním pořadí s profesionálkami tehdy skončila devátá.

Obdivuhodné.

A chuť vyhrávat ji neopouští, což potvrdila v Mostě.

„Plavání jsem zvládla standardně. Žádná sláva, ale ani propadák,“ popisovala 1,2 kilometru dlouhý úvod závodu.

Na nakonec druhou Lenku Cibulkovou ztrácela před cyklistikou asi minutu, po čtyřech, pěti z 32 kilometrů v sedle horského kola však už vedla. „Kolo jsem si fakt užívala. Ne, že bych si ´nedávala´, bylo to docela výživný, ale bavilo mě to víc než jet nějakou stojku nahoru a pak zas rovnou dolů,“ svěřovala se Zemanová.

V čele zvládla i závěrečný běh na deset kilometrů a cíl proťala o pět minut před největší soupeřkou Cibulkovou. Zopakovalo se tak pořadí z mistrovského podniku na západě Čech.

„Sice jsem nevěděla, o kolik jsou za mnou další holky, ale nějaký náskok jsem měla, takže jsem nemusela bláznit a běžela jsem rovnoměrným tempem,“ popsala cestu k vítězství.

Teď už se chce soustřeďit na doladění formy před evropským šampionátem, který se v Prachaticích koná v úvodu srpna.

„Laděním bych to nenazvala,“ podotkla Zemanová.

„O víkendu pojedu s rodinou na Šumavu a dám si trochu do těla. A před Evropou si vezmu den dovolené, abych mohla do Prachatic vyrazit už ve čtvrtek,“ nastínila nejbližší program.

A její ambice pro souboj s evropskou elitou?

„Ráda bych obhájila zlato v kategorii nebo alespoň skončila na bedně,“ vyhlásila Zemanová.

Dál prý ale platí, že k přemítání o startu na Havaji by jí letos přimělo jen splnění zvláštní podmínky.

Vybojovat si tři sloty, účastnická místa pro start na Maui, po sobě.

Jedno už Zemanová získala. Šanci dosáhnout na slot bude mít také v Prachaticích, ale teprve případný úspěch v německé Žitavě bude mít rozhodující váhu. „Tak daleko ale zatím nekoukám,“ řekla triatlonistka.