Tentokrát bude mít tato třída samostatný okruh, a nebude tedy jezdit na stejném okruhu s katamarány GC32. Lodě budou vyplouvat z Mühlenberger Segel Clubu a závodní okruh bude na druhé straně kanálu. Jelikož je Hamburk nejbližší závodní destinací celé série, chystá se i početnější výprava českých fanoušků. Podívaná to bude jistě znamenitá. Ostré souboje se budou odehrávat jen několik metrů od diváků.

V přípravě na závod trénoval kormidelník David Křížek na Lipně. Během jednoho tréninku v silném větru se ale převrátil a loď mu velkou rychlostí odplavala. Davida museli nakonec vytáhnout záchranáři.

Kosatník týmu MASTERLAN Milan Harmáček se v té době plavil po Jadranu, kde se mimo jiné snažil procvičovat prst, který si zranil na Madeiře. Milan se postupně dostává do formy, ale ruka stále bolí a stav zatím není ideální.

Plzeňští hokejisté sehráli přátelské utkání s asijským soupeřem. Duel rozhodly až nájezdy.
Atraktivní duel s Koreou rozhodly až nájezdy

“Pohyblivost zraněného prstu je nyní tak 60 %, ale do závodu zbývá ještě pár dnů,” řekl před závodem Milan Harmáček.
Posádka katamaranu MASTERLAN se do Hamburku těší. Včera zde absolvovala trénink, závodit se bude ode dneška do neděle.

„Bude to určitě hodně náročné. Kvůli odlivu bychom měli závodit vždy ráno od 8.45 do 10.00 hodin a pak odpoledne, dnes v 16 – 19 hod., zítra v 16.30 – 19.30 hod. a v sobotu v 17 – 20 hodin. V neděli už se bude závodit jen ráno. Také nás čekají akce pro novináře a především pro děti z místního jachtařského klubu. Měli bychom proti nim nastoupit na dětských Optimistech a pak je povozit i na Phantomech, ale jen pokud to povětrnostní podmínky dovolí. Celkově by mělo být poměrně větrno. Jen doufám, že nebude pršet a teploty budou přijatelné.. Plánujeme nové nastavení stěžně, což by nám mělo ještě trochu přidat na výkonu. Nesmíme to ale přehnat a zvykat si postupně. Bylo by skvělé udržet průběžné 9. místo. Budeme se rvát o každý bod,“ slibuje David Křížek.