Posádka po krátkém tréninku na Lipně zahájila přípravu v dějišti šampionátu pod vedením italského kouče Pabla Soldana. První dva dny závodu ale nastalo absolutní bezvětří, a neodjela se jediná rozjížďka. Další den již přišel střední vítr a Češi se i přes nevydařený start probojovali na 9. místo.

V sobotu přišlo finále závodu. Vítr sílil až k hranici povoleného limitu 25 uzlů (12 m/s). U české posádky se projevila nevyježděnost v těchto tvrdých podmínkách, a to zejména při manévrech u otočných bójí, výsledkem bylo 11. místo. Na druhou rozjížďku vítr ještě zesílil a řada lodí se již začala převracet. Tomu se nevyhnuli ani vedoucí Australané. Naši dojeli na skvělém 5. místě, v další rozjížďce skončili šestí. Vítr již dosahoval rychlosti 28 uzlů. Po dojezdu poslala závodní komise lodě do přístavu a záchranné čluny se věnovaly převrženým katamaránům.

Jelikož se uskutečnily pouze čtyři rozjížďky, bylo pořadí hodnoceno celkově, tedy bez možnosti škrtnout nejhorší umístění. To nahrávalo CK Fischer Sailing Teamu. Poté se čekalo, zda závodní komise pošle znovu lodě na vodu do extrémních podmínek. Nakonec se tak přece jen stalo. Na našich závodnících byla patrná nervozita a po nevydařeném prvním kurzu z toho nakonec bylo 10. místo v rozjížďce a 7. místo v absolutním pořadí mistrovství světa. I tak se jedná o historicky nejlepší umístění české posádky na MS katamaránů.

„Je to skvělý výsledek. Mám z toho obrovskou radost. Rozjížďky byly velmi náročné a udržet loď stěžněm vzhůru byl občas nadlidský výkon. Převraceli se i ti nejlepší. O to víc jsem rád, že jsme to zvládli bez újmy na zdraví a materiálu. Myslím, že jsme skvělý tým a už teď se těším na další společné závody,“ řekl po závodě David Křížek.

Konečné pořadí: 1. Řecko (Paschalidis – Konstantinos, Red Bull), 2. Německo (R. Gaebler – N. Gaebler, Wirsol), 3. Austrálie (Burvill – Duffield, Windrush), … 7. Česko (Křížek – Adam, CK Fischer).