Letenky do Jižní Ameriky si totiž mohou objednat jen čtyři semifinalisté. Jenže zdolat vyspělý tým Španělska a ještě v jeho domácím prostředí, to bude pro svěřence trenéra Josefa Němece těžký oříšek.

Češi skončili v základní skupině druzí, když porazili v prodloužení Nizozemsko 5:4 (branky: Bezdička, Mikan, Kovařík, Bouška, Slončík), Lotyšsko 7:5 (Bouška 2, Mikan 2, Slončík, Bezdička, Dlouhý) a podlehli Rusku 2:6 (Cibula, Mikan). Ve včerejším osmifinále zdolali Maďarsko 4:1 (Mikan 2, Veleman, Bouška).
V týmu je řada hráčů, kteří mají vztah k západním Čechám.

Branku hájí chebský Kýček, v poli oblékají národní dres například Plzeňan Kovařík, kanonýr Spartaku Chrást Bezdička či fotbalisté Sokola Manětín Cibula, Dlouhý a Bouška.

„V utkání proti Maďarsku podalo mužstvo jeden z nejlepších výkonů v historii reprezentace.

Z jednotlivců se nejvíce dařilo brankáři Kýčkovi a v útoku futsalovému reprezentantovi Mikanovi,“ chválí mužstvo ze Španělska předseda beachsoccerové subkomise ČMFS Oldřich Prohl.

Dnes čeká české plážové fotbalisty boj se Španěly. „Program čtvrtfinálových zápasů začne v 17.45 a všechny je vysílá sportovní kanál Eurosport 2. Náš zápas se Španěly bude na pořadu kvůli domácím fanouškům až večer, předpokádám že začne kolem 21. hodiny,“ hlásil včera pro Deník ze španělského Benidormu Oldřich Prohl.

Nálada v týmu před klíčovým duelem je podle něj velmi dobrá. „Všichni se těší na zaplněný stadion a na utkání jsou patřičně nabuzeni,“ říká.

Večerku měli reprezentanti včera v deset hodin, dnes ráno je čekalo rozcvičení, oběd a polední pauza na pokojích.

„Potom už hráči ven nepůjdu a zůstanou na hotelu, aby je slunce neoslabilo. Večer se odeberou na stadion a po krátké taktické poradě se jde na věc,“ dodává Prohl.