Je plzeňskou Trenérkou mládeže roku a teď se jí dostalo i evropského uznání. Získala ocenění Caching Award od Evropské atletické federace za přínos tomuto sportu. „Znamená pro mě hodně a velice si ho vážím,“ říká trenérka Lucie Plašilová.

V čem podle vás spočívá váš přínos atletice?

Myslím si, že ocenění jsem dostala kvůli tomu, že za poslední čtyři roky moji svěřenci získali čtyři medaile z evropských juniorských šampionátů (diskaři Jakub a Michal Forejtovi a kladivářka Kateřina Skypalová, pozn. aut.) a spoustu titulů z mistrovství republiky, kde medaili získal i můj bývalý svěřenec kladivář Petr Koucký.

Trénujete kromě dvojčat Forejtových ještě někoho?

Od podzimu diskařku Barču Tichou, loňskou mistryni republiky do 22 let, která byla na mistrovství Evropy juniorů v Grossetu. Věřím, že její výkonnost poroste. Je z Chrudimi, ale v extralize závodí za AK Škoda Plzeň. Chtěli bychom, aby přestoupila k nám. Studuje v Plzni, připravuje se tady a trénuje se mnou. Ve skupině mám i Lucii Weinfurterovou, která je prvním rokem v dorostu.

Kateřinu Skypalovou už netrénujete?

Ne. Ukončila atletickou kariéru. Bohužel.

Jak dlouho trénujete?

Skoro deset let.

Chtěla jste zůstat u atletiky i po aktivní kariéře?

Atletiku dělám od jedenácti let a do třiceti jsem aktivně závodila. Vždy jsem u ní chtěla zůstat. K trénování jsem se dostala shodou okolností, když se mě můj první svěřenec zeptal, jestli bych nechtěla začít pracovat. Měla jsem mimino, ale postupně jsem začala trénovat.

Kolik svěřenců vám prošlo rukama?

Do deseti lidí. Jednou z nejúspěšnějších byla Terka Králová, která byla na mistrovství světa 2013 v Moskvě a dvakrát startovala na ME.

Musíte odmítat zájemce?

Také. Trenér vrhačů nemůže mít ve skupině najednou deset lidí. Když děláme techniku, ideální jsou dva tři lidi. Nemohu si dovolit vzít další atlety.

Čím jsou jiní bratři Forejtovi?

Jsou ctižádostiví, mají velmi dobré fyzické parametry, mají chuť trénovat, nebojí se dřiny a umějí ze sebe vydat všechno. Trénují spolu a jsou si hnacím motorem.