Ani na šestý pokus to nevyšlo. I když tentokrát tomu bylo opravdu blízko. Florbalistky Slavie Plzeň prohrály na hřišti libereckých Crazy Girls 3:9, to přesto, že po dvou třetinách držely těsně vedení 3:2. Ve třetí části hry však přišel málo vídaný kolaps, který domácí bojovnice bez milosti potrestaly.

„Odvedli jsme čtyřicet minut týmového a koncentrovaného výkonu, výborně jsme bránili. V poslední třetině jsme bleskově ztratili vedení, což nastartovalo nepochopitelný kolaps, ze kterého jsme se dlouho vzpamatovávali. Liberec má obrovskou individuální sílu, rozdílové hráčky byly pořádně cítit. Od výkonu v prvních dvou třetinách se ale budeme chtít odrazit,“ řekl po zápase trenér plzeňských florbalistek Vít Procházka.

Šanci na reparát mají Slávistky v sobotu, kdy od 17 hodin hostí ve své hale Tatran Střešovice, kterému patří deváté místo.

Crazy Girls FBC Liberec – FBŠ Slavia Plzeň 9:3
Třetiny: 1:2, 1:1, 7:0. Branky a nahrávky Plzně: 2. Mašková (Šnebergrová), 10. Böhmová (Košťálová), 38. Böhmová (Koulová). Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Střely na branku: 21:25. Diváci: 25. Sestava Plzně: Fialová (Fišerová) – Nachtmanová, Křemenáková, Mašková, Havlová, Suková, Koulová, Vostracká, Staňková, Volkmannová, Drugdová, Böhmová, Šnebergrová, Vaníčková, Přerostová, Koštálová, Krňoulová. Trenér: Vít Procházka.