Úvod a vlastně celý první poločas patřil domácímu výběru, který především díky dobré týmové obraně a výborné úspěšnosti střelbyz dálky si do poločasu vybudoval desetibodové vedení. Třetí čtvrtina ale patřila hostujícímu Slavoji, který využil špatné komunikace Plzeňských na obranné polovině a několika jednoduchými koši překlopil skóreve svůj prospěch. Do poslední čtvrtiny šli domácí s pětibodovým mankem, ale nesložili zbraně a několikrát se dostali na rozdíl jediného koše. Bohužel, v kritických chvílích individuálními chybami, ať už na obranné nebo útočné polovině, nedokázali skóre otočit ve svůj prospěch.

„Kdybych utkání nemusel brát jako celek, tak bych hráče pochválil za první poločas, kdy tým hrál podle našich představ. Ale bohužel to, co se dělo v druhém poločase v podání některých hráčů,a to zejména ve třetí čtvrtině, byla degradace celého výkonu týmu i možnosti zvítězit. V dalším kole se musíme těchto výpadků vyvarovat, pokud chceme pomýšlet na vítězství,“ uvedl trenér Lokomotivy Erik Eisman.

Napravit si reputaci v domácích zápasech budou mít muži Lokomotivy již tento pátek, kdy se střetnou se sousedem v tabulce, pražským týmem GBA Europe.

BK Lokomotiva Plzeň – Slavoj Litoměřice 77:82 (26:18, 44:34, 58:63)

Trojky: 26/8 – 17/6. TH: 21/17 – 21/14. Fauly: 20 – 22. Rozhodčí: Kejklíček, Šmůla. Diváci: 100.

Sestava a body Lokomotivy: Honomichl 22, März 17, Zeman 16, Mach 10, Král 9, Vyleta 3, Karlíček, Cerha, Froněk, Doljak, Suchý, Lejsek.

Ostatní výsledky: GBA Europe – Sokol Pražský 81:74, USK Praha B – Vyšehrad 69:58, Basket Košíře – Nymburk B 87:83, Jindř. Hradec – Písek 101:80.