Do utkání nemohli zasáhnout vinou disciplinárního trestu Honomichl a März a kvůli zranění či nemoci Vyleta, Král a Zeman. Oběma mužstvům tak chyběli klíčoví hráči, a tomu také odpovídala předvedená hra, která byla plná nepřesností a individuálních chyb.

Domácí se v úvodu utkání opírali hlavně o trojici hráčů Lejsek, Suchý a David, kteří svými zkušenostmi a přesnou střelbou dali svému týmu poločasové vedení o čtyři body. Do druhé půle hosté změnili obranu na zónovou, Plzeňanům se nedařila střelba a soupeř se dostal až do dvouciferného vedení. Do poslední čtvrtiny hráči Lokomotivy však vstoupili mnohem lépe, začali plnit taktické pokyny a jednoduchou hrou se dostali až na rozdíl dvou bodů. Poté se ještě dostali do řady střeleckých pozic, ze kterých však nedokázali bodovat. Hosté těsnou výhru uhájili a Lokomotiva si připsala třetí porážku v řadě a současně třetí domácí prohru.

„Předně bych chtěl pogratulovat Nymburku za výkon v utkání, ve kterém zaslouženě zvítězil. My jsme nedokázali využít v určitých situacích jasné šance a dostávali se postupně do křeče, a to nám vzalo možnost převzít kontrolu nad utkáním. Negativním faktorem bylo, že jsme nemohli tolik rotovat v už tak okleštěné sestavě. Všichni naši hráči udělali spoustu školáckých chyb, které se snažili vynahradit individualistickým výkonem, což nás stálo vítězství. My teď musíme tento zápas odčinitv dalším kole na palubovce Sokola Vyšehrad,“ zhodnotil zápas hlavní trenér Lokomotivy Erik Eisman.

BK Lokomotiva Plzeň – Basketbal Nymburk B 82:85 (22:20, 50:46, 61:76)

Trojky: 9/7. Trestné hody: 23/19 – 34/22. Fauly: 28/21. Rozhodčí: Ulrych, Jon. Diváci: 150.

Sestava a body Lokomotivy: David 26, Lejsek 21, Suchý 16, Vondra a Karlíček 6, Cerha 3, Doljak 2, Mach 2, Froněk, Baselides.

Ostatní výsledky: Litoměřice – Sokol Pražský 59:51 (19:16, 33:30, 47:43), GBA EU – Vyšehrad 90:62 (14:16, 44:38, 67:46), USK Praha B – Sokol Písek 97:77 (36:26, 52:52, 77:69), Basket Košíře – Jindř. Hradec 64:95 (21:28, 35:53, 47:76).