Tažení Ardenami zakončil cyklista Roman Kreuziger osmým místem v závodě Lutych–Bastogne–Lutych.

Od 104. ročníku nejstarší cyklistické klasiky hodně očekával a také stáj Mitchelton-Scott před závodem na 258 kilometrů vyhlásila heslo vše pro Kreuzigera. Z výsledku pak byl český jezdec trochu zklamaný. „Čekal jsem víc, ale i tak pro mě byly ardenské klasiky jedny z nejpovedenějších v kariéře. Jednou jsem byl na pódiu, jednou mi to těsně uteklo,“ bilancoval jednatřicetiletý profesionál.

Závod mezi Lutychem a Bastogne vyhrál po sólovém úniku a téměř šesti a půl hodinách v sedle Bob Jungels z Lucemburska.

Kreuziger dojel v sedmičlenné skupině s odstupem 39 sekund za vítězem. „Do poslední chvíle jsem sázel na Valverdeho a Alaphilippa, což se nevyplatilo,“ uznal v Plzni žijící závodník.
V Belgii panovalo téměř letní počasí. Závodit se ale začalo nečekaně brzy. A to skupina odjetá vpředu nevypadala nebezpečně. Některé týmy však začaly uprchlíky sjíždět, už když byli šest minut před hlavním polem.

„My jsme šetřili síly na závěr, a ačkoliv to nedopadlo podle představ, kluci pro mě odvedli dobrou práci. Speciálně Albasini, Juul i Impey, který mě dovezl na solidní pozici pod závěrečný kopec Roche-aux-Faucons.

Pak se mnou zůstal už jen mladý Jack Haig, který jel svůj druhý Lutych a něco málo odtáhl,“ říkal Kreuziger.

V posledních deseti kilometrech si hlídal Alaphilippa a obhájce prvenství Valverdeho. „Odjet však zkoušeli jiní, třeba Vanendert, a možná to chtělo se ho chytit. Jenže to je kdyby,“ říkal Kreuziger. „Závěr závodu byl svázaný taktikou. Někdo ze špice nechal ujet Jungelse a potom už nebyla vůle investovat síly do jeho stíhání. Jungels ale jel jako motorka,“ připustil.

Druhé a třetí místo nakonec patřilo po ataku Michaelu Woodsovi a Romainu Bardetovi. Čtvrtý skončil Alaphilippe a až třináctý zklamaný Valverde.

Smíchov Plzeň - Slovan Plzeň
Slovan zdolal Smíchov a navýšil náskok