Člen PK Plzeň už v raném dětství propadl lásce k motocyklům. Začínal s motokrosem a v přibližně deseti letech objevil plochou dráhu, které se věnoval naplno.

Mezi největší úspěchy Romana Mádyho patří zisk stříbrné medaile v juniorském mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm v roce 2012.

V následujícím roce dokonce vybojoval titul mistra České republiky ve stejné objemové třídě. Celkem sedmkrát se po závodech národního šampionátu postavil na stupně vítězů. Za tyto úspěchy byl vyhlášen plzeňským sportovcem roku 2013 mezi staršími žáky.

Svými výkony si Roman zajistil i reprezentační vesty pro závody světového a evropského poháru.

V létě 2014 už Mády jezdil i na „půllitru“. Při tréninku v červenci ve Slaném však utrpěl po nezaviněné kolizi velmi vážný úraz hlavy.

Po mnohahodinových operacích v pražské nemocnici v Motole se jeho stav postupně zlepšoval. Roman Mády se ze všech zranění téměř plně uzdravil, ale k závodění se již nevrátil.

Přesto na motocykly ani plochou dráhu nezanevřel a dál sledoval závody i tréninky. Bohužel už se s ním nepotkáme na stadionu v Plzni na Borech ani při Zlaté přilbě v Pardubicích. Jeho mladý život předčasně přeťala 1. května nešťastná nezaviněná dopravní nehoda.