Prvních deset minut zápasu byl český tým lepší a dobýval italskou bránu, jenže nevyužil ani přesilovku. Koncem první půle začínali Italové přebírat iniciativu a prosazovali se i gólově. V 15. minutě otevřeli skóre a o dvě minuty později si do vlastní branky srazil míč Stibor. V posledních dvou minutách Češi dvakrát zbytečně faulovali za desetimetrový pokutový kop, který dvakrát proměnil Tenderini – 0:4.

„V zápase jsme hráli do patnácté minuty výborně, vytvořili jsme si více šancí než soupeř. Z jedné takové příležitosti soupeř stáhl našeho hráče v úniku. Šli jsme do přesilovky, která nám paradoxně strašně ublížila. Vyvedla nás z tempa a nedokázali jsme se v ní prosadit," litoval trenér českého týmu David Frič a pokračoval: „Hned po skončení početní převahy jsme v krátkém sledu čtyřikrát inkasovali. Po velmi dobře odehraném poločase jsme prohrávali 0:4."

Mladíci začali druhý poločas stejně, jako skončili první půli. Český tým brzy dvakrát inkasoval a debakl byl na světě – 0:6. „Dva góly po přestávce na nás zanechaly těžkou deku," tvrdil Frič.

Fanouškům udělal radost až ve 27. minutě Křemen, který přehodil brankáře Itálie po dlouhém pasu od brankáře Bartůňka – 1:6. Ve 31. minutě už bylo skóre znovu o šest. Hattrick zkompletoval Ital Baron. Ten samý hráč se radoval po čtvrté při power play Italů minutu před koncem – 1:8.

„Ve druhé půli Italové dominovali ve všech činnostech. Byla to pro nás vysoká škola futsalu," přiznal trenér devatenáctky Frič.

V národním dresu nastoupil i osmnáctiletý futsalista Interobalu Plzeň Dušan Künstner. „Výsledek je pro nás bohužel krutý. Do patnácté minuty to bylo vyrovnané. Pak jsme udělali chybu a Italové dali první gól. Po našich faulech dali další dvě branky z desetimetrových kopů. Pak už se to vezlo gól za gólem. Italové byli lepší jeden na jednoho, byli rychlejší a hlavně stříleli góly," mrzelo Künstnera.

Na zápas před domácími fanoušky se těšil. „Čekal jsem, že přijde víc lidí," řekl nadějný futsalista, který se svým výkonem na palubovce nebyl spokojený.