„Byla to škola basketbalu,“ povídal po utkání Ladislav Tóth, s 18ti body nejlepší střelec domácích. „I pro mě, nejen pro naše mladé hráče. Ale takové duely jsou pro mladíky nutné. Sice se dostanou do situací, kdy se zlobí, protože obrana protivníka je opravdu agresivní. Ale je to potřeba. „Nymburk něco podobného zažívá v Eurocupu, my v domácí soutěži,“ upozornil.

Pozitivní podle Tótha bylo, že domácí zápas i přes velký rozdíl ve skóre nezabalili. „Cítili jsme, že jsou soupeři trochu odevzdaní, v některých pasážích jsme je trápili. Bohužel, když jsme zkoušeli zónový pres, přišlo několik soupeřových trojek a výrazněji nám odskočili. Ale museli jsme to vyzkoušet, v takovémto zápase je na to nejlepší příležitost. Teď nás čeká Opava a utkání s Nymburkem by nám mohlo prospět. Máme vyzkoušeno, jaké je to hrát proti agresivní obraně,“ dodal Ladislav Tóth.

Podobně hovořil i další plzeňský basketbalista Václav Honomichl.

„Určitě to byla pro nás velká škola, jsme mladý tým,“ sdělil. „S Nymburkem jsme v matonce hráli poprvé doma a snažili jsme si to užít. Ale oni hrají evropské poháry a své kvality rozhodně potvrdili.“

Nemají hráči při klání s tak kvalitním soupeřem příliš poraženeckou náladu? „To rozhodně ne, je jedno, zda nastoupíme proti Nymburku nebo proti Opavě,“ jistě uvedl Honomichl. „Musíme hrát pořád na sto procent. Máme motivaci něco dokázat. Myslím, že jsme se snažili a že to snad bylo vidět. Od nás nikdo výhru nečekal a v některých fázích zápasu jsme neměli špatné momenty,“ dodal Honomichl.