Naposledy to potvrdil v nedělním 11. kole extraligy doma proti Novému Veselí (26:22), kterému nastřílel sedm gólů. Přičemž ve druhé půli dal čtyři branky ze čtyř střel.

„Nejprve do branky spadla taková haluz. Pak jsem měl trhák, i když jsem chtěl střídat, protože už jsem nemohl. Zaplať pánbůh, že to tam napadalo,“ popsal první dvě trefy druhého poločasu Jakub Douda.

Překvapilo vás Nové Veselí, nebo jste nehráli tak, jak jste chtěli?
Nepřekvapili nás. Byli jsme připravení na to, co hráli. Jenže vycházelo jim to na sto procent a v první půli neudělali snad jedinou chybu. Jejich brankář zachytal dobře… no, my jsme spíš neproměňovali šance. Proto jsme prohrávali 10:13. Ve druhé půli bylo vidět, že jim už dochází síly, zatímco my jsme šli výkonnostně nahoru.

Bylo o přestávce dusno?
Nebylo dusno. Hráli jsme to, na co jsme byli připravení. Jen to nevycházelo, protože jsme dostávali góly z dálky nebo z dohrávky do pivota. To není taktická chyba, ale spíš chyby jednotlivců a že jsme se nedomluvili. O přestávce jsme si to vyjasnili a pak už to vycházelo.

Našli jste i recept na obranu Veselí? Za prvních 15 minut jste dali jen pět gólů a většinou z rychlých protiútoků.
Myslím si, že jsme do toho hlavně šli víc po hlavě. Chodili jeden na jednoho a prosazovali jsme se vysokými střelami. Měli jsme i víc sil. Důležité ale bylo chodit do toho po hlavě.

Byl to nejtěžší domácí zápas?
Nevím. Ale vzhledem k tomu, co předvádíme, tak všechny byly těžké. Druhý poločas jsme naštěstí už předváděli to, co bychom chtěli hrát celý zápas, a mělo to parametry kvality našeho mužstva.

Bylo na hřišti znát, že hraje třetí s druhým?
Určitě to bylo vyhecované, protože se hrálo o důležité dva body. Házenkáři Veselí jsou známí tím, že jsou vyhecovaní na každý zápas. Byl to tvrdý, ale férový zápas. Rozdali jsme si to na palubovce, ale už je konec, takže si myslím, že všechno je už v pohodě.

Souhlasíte, že hru Nového Veselí tvoří Chorvati?
Střední spojka Kežić je šikovný. Dokáže své spoluhráče namotivovat, aby udrželi nějakou taktiku. Ve středu hřiště si dokáže hru dirigovat, což Veselí v minulosti chybělo. Dřív většinu zápasů ztratili v závěru, ale teď se projevuje, že mají Kežiče.

Máte radost, že po venkovních zápasech hrajete čtyřikrát doma?
Určitě. Doufám, že domácího prostředí využijeme. Venku jsme odehráli slušné zápasy a přivezli jsme docela dost bodů. Byla by škoda je teď poztrácet. Určitě chceme udržet domácí neporazitelnost nejen do Vánoc, ale i po Novém roce.