To jsou možnosti, které se nabízí dobrovolníkům při nadcházejícím mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Karlových Varech a Plzni.

„Pro každý závod potřebujeme asi sto padesát lidí, takže celkem hledáme čtyři sta padesát dobrovolníků,“ říká Jan Plachý, koordinátor dobrovolníků pro šampionát. „Dobrovolníci jsou fenoménem sportovních akcí. Je to pro ně zkušenost, a když se dobře prezentují, i vstupenka do sportovního světa,“ podotýká.

Do týmu shání lidi z Plzeňského a Karlovarského kraje.

„Oslovujeme všechny věkové skupiny, studenty i seniory. Hledáme spolehlivé a flexibilní lidi s čistým trestním rejstříkem. Hodí se zkušenosti z předchozích akcí. Uvítáme závodníky nebo fanoušky cyklistiky,“ říká koordinátor.

Dobrovolníci se uplatní hlavně při zabezpečení tratě mistrovských závodů.

Peter Sagan
Na západ dorazí Sagan a spol. Půjde o tituly

„K okruhu potřebujeme největší počet lidí. Uplatnění ale najdou také v zázemí závodu u startu a cíle, kde počítáme s velkým náporem diváků,“ podotýká Plachý.

A pochlubí se i zajímavou osobností ve svém týmu.

„Pomoct nám přijde fotbalový šampion Radim Řezník z plzeňské Viktorie, tak se přidejte,“ vyzývá šéf dobrovolnického sboru.

A co dobrovolníci získají? „Oficiální tričko šampionátu a občerstvení po celý den. Pak také balíček od partnerů včetně podepsaných kartiček reprezentantů. A u některých náročnějších pozic i malou finanční odměnu,“ vypočítává Plachý.

Zájemci mohou psát na dobrovolnici@silnice2018.cz nebo se registrovat na webu šampionátu.

Roman Kreuziger.
Kreuziger testoval trať mistrovství světa