„Každé takové ocenění je milé a udělá radost, ale pro mě je důležitý týmový výsledek. Pro mě je zadostiučiněním, že vedeme extraligu bez ztráty jediného bodu. Zatím jsme všechny mistrovské zápasy, ať už v extralize, nebo v Poháru EHF, vyhráli. Doufám, že v tom budeme pokračovat i proti Ashdodu,“ uvedl Karel Šmíd.

Jak naznačil v poslední větě, tak ve čtvrtek a v pátek čeká tuzemského extraligového mistra domácí dvojzápas 2. kola Poháru EHF s izraelským šampionem Hapoelem Ashdod a myšlenky na boje v domácí soutěži jdou na chvíli stranou. „Po Dukle jsem si Hapoel pouštěl na videu. Odehrál dva ligové zápasy a oba vyhrál. Jeden sice o gól, ale to nemění nic na tom, že zvítězil. Bude těžkým soupeřem, v kádru má dva kluky s bundesligovou minulostí a brankáře, který chytal za Partizan Bělehrad,“ všiml si šestadvacetiletý gólman.

Střet s Ashdodem bude první Šmídova zkušenost s izraelskou házenou. „Myslím si, že Hapoel bude předvádět házenou podobnou týmům třeba z Egypta nebo Tuniska. Taková… Mám trošku strach, že budou hodně komentovat dění na hřišti – výroky rozhodčích, když to řeknu blbě, takoví ubrekánci, kteří si budou stěžovat. Ale uvidíme, abych jim nekřivdil. Nicméně budou to ty klasické horké hlavy,“ tvrdil Šmíd.

Bude výhoda dvou domácích duelů skutečnou výhodou? „Domácí prostředí je psychická výhoda, protože nás podpoří fanoušci. Navíc nemusíme nikam cestovat. Minulou sezonu jsme vypadli s rumunskou Constantou a velký podíl na tom asi mělo to, že jsme s ní bohužel nehráli doma. S Ashdodem hrajeme dvakrát v Plzni, tak věřím, že to bude naše velká výhoda,“ doufá Karel Šmíd.

Talent – Hapoel

1. zápas: čtvrtek 18.00 hodin

2. zápas: pátek 15.30 hod.

Obě utkání se hrají v Městské hale na Slovanech.

Lístky: Prodej vstupenek bude probíhat v hale před utkáním.

Ceny lístků: dospělý 250 Kč (v pátek po předložení vstupenky ze čtvrtka 150 Kč), děti do 15 let a důchodci 150 Kč (v pátek po předložení vstupenky ze čtvrtka 50 Kč). Permanentkáři zakoupením čtvrteční vstupenky, po jejím předložení v pátek společně s permanentkou, vstup zdarma.