Náročnou, téměř 1000 kilometrů dlouhou cestu autobusem už mají házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň za sebou a v sobotu je čeká v Jysk Areně v dánském Silkeborgu příprava na nedělní odvetné utkání třetího předkola Poháru EHF proti místnímu týmu.

V prvním utkání v Plzni potvrdili Dánové roli favorita a vyhráli 31:28. „Jsme minus tři góly a jdeme do Dánska, kde nás čeká plná hala. My tam ale jedeme vyhrát a stát se může cokoliv," uvedl před odjezdem trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

„Hráli stejně jako my ve středu domácí soutěže a mohl se jim někdo zranit. Všechno je možné. Zápas zase začne za stavu 0:0 a my budeme hrát na vítězství," slibuje Šetlík.

Sám ale ví, že šance na postup není příliš vysoká. „Pokud se nám nepovede postoupit, ale znovu dokážeme uhrát dobrý výsledek, bude to pro nás bonus. To je důležité také pro sebevědomí hráčů do dalšího průběhu sezony," uvědomuje si kouč Talentu.

V úvodním duelu sice Plzeň prohrávala už o sedm branek, ale neztratila bojovnost a své manko v závěru stáhla na přijatelný rozdíl.

„Určitě chystáme nějaké změny. Z prvního zápasu jasně vyplynulo, že na postavenou obranu si soupeř věří. Když ale potom přijde kombinovaná obrana, tak už jejich hra není tak suverénní," všiml si Martin Šetlík.

Utkání v Silkeborgu začne v 16 hodin a plzeňské házenkáře čeká bouřlivé prostředí. Jysk Arena pojme 2600 diváků a hlediště je po všech čtyřech stranách hřiště. „Házenou hrajeme pro lidi a já věřím, že to kluky vyhecuje k maximálnímu nasazení," je přesvědčen Martin Šetlík.