Silnější a zkušenější vstoupí do nové ligové sezony futsalisté plzeňského Interobalu. Bronzový tým uplynulého ročníku totiž posílili navrátilci a reprezentanti Lukáš Rešetár z Chrudimi a Michal Kovács z Litoměřic. Třetí neméně kvalitní posilou je Václav Sklenář z Vysokého Mýta.

I s novými tvářemi zahájil v pondělí v podvečer Interobal letní přípravu. „Chceme se posunout zase o stupínek výš. Vedení tomu podřídilo všechno, když uvolnilo finanční prostředky na opravdu kvalitní hráče. Takže se chceme podívat do finále,“ řekl sportovní manažer Interobalu Plzeň Petr Kučera, který do minulé sezony zastával pozici trenéra.

Trenérem tak bude pouze David Frič, kterému by měl částečně vypomáhat hrající Lukáš Rešetár.

Podle Kučery je kádr nejspíš již uzavřený. „Hráče, které jsme chtěli, jsme získali. Odešel pouze Michal Štrajt, který z rodinných důvodů na rok přerušil kariéru,“ uvedl sportovní manažer.

S posílením kádru jsou u bronzového medailisty minulé sezony tedy spokojení. „Reši byl naší prioritou už loni, ale tehdy to nevyšlo. Chtěli jsme posílit na pozici pivota, což se nám povedlo příchodem Sklenáře. Dohodli jsme se na přestupu s Michalem Kovácsem, který chtěl do Plzně. Díky Michalovi jsme posílili pozici zadního hráče o zkušeného futsalistu,“ potěšilo Kučeru.

Futsalisty čeká prvních čtrnáct dní letní přípravy trénování pětkrát týdně. Budou střídat halu Lokomotivy, tělocvičnu a tréninky v písku. Pak podle herní zátěže budou střídavě trénovat čtyřikrát a pětkrát v týdnu. „Desátého srpna hrajeme první přátelský zápas doma proti Litoměřicím. Poté přijdou na řadu dva turnaje – na Slovensku a v Německu se zahraničními soupeři. V rámci přípravy odehrajeme šest přátelských utkání,“ prozradil Petr Kučera.