Dresslerová se dostala mezi tyče ve 49. minutě za stavu 15:25 při sedmičce Veselí, hostující Vargovou vychytala a v brance Plzně už zůstala do konce utkání. Při devíti střelách soupeře si připsala pět zákroků a její úspěšnost se vyšplhala na téměř 56 procent.

„Byla jsem hrozně moc nervózní, ale po té chycené sedmičce se to hodně zlepšilo. Potom jsem si to v brance užívala a měla jsem z toho radost," přiznala Katka Dresslerová.

Co vám blesklo hlavou, když vás trenéři Libuše Škvařilová a Milan Škvařil poslali na tu sedmičku?
Hlavně jsem si říkala, že to nesmím pokazit. Chtěla jsem, aby se mi to povedlo, a myslím, že to dopadlo dobře.

Uklidnilo vás trošku to, že jste šla na hřiště za rozhodnutého stavu?
Asi ano. Určitě bych byla nervóznější, kdybych šla do branky a bylo to nerozhodně. Takhle se ta nervozita dala celkem zvládnout.

Objevila jste se v brance v interlize úplně poprvé?
Domácí zápas proti Písku jsem odseděla na lavičce a v Mostě jsem šla jen na sedmičku. Tam bylo 750 diváků a já byla ještě milionkrát nervóznější než tady.

Bylo pro vás překvapením, že jste se dostala na hřiště?
Trenér Milan Škvařil mi už v poločase říkal, že půjdu na sedmičku a když ji chytím, tak zůstanu v brance. To byl pro mě takový impulz.

Takže jste ve druhém poločasu očima tlačila fauly svého týmu na hranici brankoviště?
Chtěla jsem si to jít zkusit. Jsem ráda, že jsem dostala šanci. Sice jsem dostala takové hloupé góly pod nohu, ale něco jsem snad chytila.

Kde se podle vás domácí interligový zápas proti Veselí nad Moravou lámal?
Za začátku jsme držely krok, ale potom se nám přestalo dařit střelecky. Naše obrana byla špatná a nechaly jsme soupeřky střílet z krátké vzdálenosti. Já jsem si ale zápas užila a chtěla bych poděkovat trenérům, že mi tu šanci dali.

V čem jste za soupeřkami nejvíce zaostávaly?
Myslím, že právě v defenzivě. Naše obrana na rozdíl od soupeře brankářkám moc nepomohla a tam byl asi ten kámen úrazu. Abych řekla pravdu, čekala jsem mnohem vyrovnanější zápas.

Myslíte si, že vám dobrý výkon pomůže a v dalších zápasech dostanete více příležitostí v brance Plzně při interligových duelech?
To fakt netuším. Máme skvělé brankářky. Kristýna Vidršperková i Kamila Boháčková chytají výborně. Uvidíme, je to hlavně na trenérech.