Na Zubří měl brankář Talentu Plzeň Karel Šmíd velkou motivaci. Nejen kvůli tomu, že Talent ve středu v dohrávce 15. kola extraligy házené nastoupil proti aktuálnímu lídrovi soutěže, ale chtěl napravit nepovedený výkon z podzimního duelu na Moravě. „Na podzim u nich jsem neměl skoro žádný zákrok, takže teď jsem to chtěl odčinit a doufám, že se mi to povedlo," řekl Šmíd. Do branky šel po první půli za stavu 15:13 a několika chycenými střelami soupeře přispěl k výhře Plzně 30:25.

První poločas jste strávil na lavičce. Studoval jste střelce?
Připravoval jsem se už od posledního zápasu. Když skončí jeden zápas, tak se s Honzou Štochlem a Filipem Herajtem začínáme připravovat na další utkání.

Vychytané vítězství proti vedoucímu týmu tabulky před plnou halou potěší.
Určitě. Před plnou halou mě to hnalo dopředu a myslím si, že i ostatní kluky. Hrát před vlastními fanoušky je nádherný pocit.

Jaký zákrok byste vyzdvihl?
Ježíš… Tak vždycky je možná nejdůležitější ten první. Po zápase si zákroky nepamatuju a vždycky se na ně musím kouknout. Ale první zákrok je nejdůležitější, protože mě nakopne a zvedne sebevědomí. Potom když slyším, jak lidi fandí, tak se dostanu do tranzu. Chytá se krásně a je to skvělý pocit.

V neděli jste remizovali ve Veselí. Nakoplo vás to?
Určitě. Věděli jsme, že musíme vyhrát a chtěli jsme vyhrát. Bohužel v Novém Veselí jsme měli trošku smůlu a ke konci zápasu se nám nepovedlo pár věcí.

Co se zlepšilo ve druhém poločase proti Zubří?
Těžko říct. Dařilo se mi. Myslím si, že na Honzu Štochla létaly takové nepříjemné míče pro brankáře, které těžko může chytat. Kluci mi pomáhali, což mi hodně pomohlo.

Dá se říct, že jediné, co se proti Zubří nedařilo, byly sedmičky?
Před zápasem jsme věděli, že se na ně budeme točit, pokud ji ten první nechytí. Je to škoda, ale důležitý je výsledek. Hrstka zahrává sedmičky dobře, ale Honza mu ji naštěstí chytil v pravou chvíli.