Boxeři slavili osvobození turnajem

Plzeň – V rámci květnových oslav uspořádal plzeňský klub BC Ondřeje Stacha v kulturním domě v Šeříkovce mezinárodní turnaj v boxu.

18.5.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

Do Plzně se sjely týmy z Maďarska, Slovenska, Polska, Litvy a výběr České republiky. Bojovalo se v patnácti kategoriích. Do ringu nastoupilo celkem 84 účastníků a během dvou dnů měli diváci možnost shlédnout 39 zápasů.

V turnaji se představili rovněž nejlepší plzeňští borci. To, že v Plzni box umíme, prokázali v kategorii kadetů ve váze do 52 kg Václav Kelner a do 54 kg Jiří Beníšek, oba z BC Ondřeje Stacha Plzeň. Beníšek vybojoval třetí a Kelner druhé místo.

V kategorii juniorů ve váze do 69 kg boxoval talentovaný Jakub Korbel z BC Star Plzeň. Ve váze do 75 kg bojoval jako lev Jiří Kroupa z BC O. Stacha. Oba borci na turnaji předvedli skvělé souboje. Korbel v semifinále vyřadil Brauseho z Broumova a ve finále po tuhém boji porazil na body polského reprezentanta. Semifinálový souboj Kroupy s mistrem republiky z Polska byl velmi vyrovnaný. Nakonec ale Kroupa svou obrovskou fyzičkou a nasazením svého soupeře udolal. Ve finálovém souboji pak deklasoval maďarského borce, když zvítězil r. s. c. v prvním kole.

V mužích mohli diváci vidět ve váze do 69 kg Jiřího Štádlera z BC O. Stacha, který na turnaji obsadil druhé místo. Po semifinálovém vítězství nad litevským boxerem do finálového souboje již nenastoupil a jeho slovenský soupeř tak zvítězil bez boje. Tým Chiméra Plzeň reprezentovali ve váze do 91 kg Lukáš Wacker a nad 91 kg Pavel Šour. V semifinálovém duelu Wacker s převahou porazil maďarského soupeře, ale ve finále již nestačil na slovenského reprezentanta. Ozdobou turnaje byl souboj v supertěžké váze. Jednoznačný průběh semifinále měl duel Šoura s třeboňským Růžičkou, který mu zápas vzdal v prvním kole. Ve finále si plzeňský bombarďák poradil i s maďarským reprezentantem, kterého porazil r. s. c. ve třetím kole.

„Diváci viděli první ročník mezinárodního turnaje v boxu, v poválečné době to byl první vícedenní turnaj v boxu v Plzni," říká prezident pořádajícího klubu Luboš Stach. „Rádi bychom turnaj pořádali každoročně a vytvořili tak v Plzni novou tradici," dodal Stach.

Autor: Ivan Tafat