Jedním z největších diváckých taháků by měl být londýnský olympionik Zdeněk Chládek (do 69 kg), u žen Martina Schmoranzová (do 64 kg), medailistka z evropského šampionátu.

A pak samozřejmě domácí. Hodně vysoko myslí především Pavel Šour v kategorii nad 91 kg. „Jdu si pro výhru a věřím, že nezklamu," hlásí.

I další dva borci Chiméry Lukáš Wacker a Jindřich Burian se představí ve stejné kategorii. „V supertíze jsme tři Plzeňané, takže kluci budou muset prohrát," pravil s úsměvem Šour.

Dvaatřicetiletý boxer už má domácí tituly z let 2005 a 2008 a v Plzni by si rád sáhl na třetí.

„Domácí prostředí může být trochu svazující," přemýšlí zkušený Plzeňan. „Na druhou stranu mi to ale pomůže dostat ze sebe maximum," tuší.

V posledních týdnech musel ovšem Šour přípravu na šampionát dělit s povinnostmi pořadatele: je jedním z organizátorů mistrovství.

„Jsem zvyklý pracovat pod tlakem a ve stresu. Posledních čtrnáct dní jsem jen práci vyměnil za organizační záležitosti spojené s mistrovstvím a věřím, že se to na mém výkonu nepodepíše," uvedl.

A fanoušci? „V Plzni je šampionát poprvé v historii. Na opravdu kvalitní propagaci prostředky nebyly, třeba billboardy byly i vzhledem k volbám zcela pasé. I tak věřím, že divácká kulisa bude důstojná, že si fanoušci boxu cestu do Parkhotelu najdou," zve do hlediště Šour.

Vedle zmíněné plzeňské trojice čeká na příležitost ještě Jiří Chomáč (do 91 kg), který je zatím mezi náhradníky. V soutěži žen bude pořadatelský klub zastupovat Petra Laštovková (do 51 kg).

Program mistrovství republiky – zítra: 12.30 h. technická porada, losování, 15.00 h. vyřazovací boje. Pátek: 14.00 h. semifinálové duely. Sobota: 15.45 h. nástup finálových dvojic, 16.00 h. utkání o tituly.