Galavečer profesionálního boxu, který začne v HM Areně už v šest večer a potrvá do půlnoci, však nebude zdaleka jen o strhujících sportovních bitvách v ringu, ale má také charitativní rozměr.

Spolupořadatel galavečera, plzeňský klub Qwert Boxing, věnuje část výtěžku Spolku 28, nadaci, která byla založena jako prostředek společné pomoci Mariánu Čišovskému, fotbalistovi Viktorie Plzeň, jenž bojuje s vážnou nemocí ALS.

„Myšlenka pomoci Mariánovi nás napadla ihned po rozhodnutí tento galavečer uspořádat. Stejně jako většině veřejnosti ani nám není jeho těžká životní situace lhostejná a vzhledem k tomu, že se jedná o akci především sportovního charakteru a navíc v Plzni, byla možnost udělat něco pro Mariána téměř povinností," říká Monika Veselá z klubu Qwert Boxing.

Spolku 28 připadne výtěžek z exhibičního zápasu dvou bývalých špičkových profesionálních boxerů Ondřeje Pály a Romana Kracíka.

„ Oba neváhali ani minutu a pro tento účel se vrátí zpět do ringu. Poděkování patří partneru exhibice, společnosti Creditas, a také zakladatelům Spolku 28 Radku Mahrlovi a Michalu Hodanovi," dodala Veselá.

K myšlence pořadatelů galavečera pomoci Mariánu Čišovskému se staví vstřícně i FC Viktoria Plzeň. „Spolku 28 připadne část výtěžku ze vstupenek na galavečer prodaných našim prostřednictvím," řekl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Předplaťte si Deník, dostane dva lístky na box
Dvě vstupenky na sobotní Galavečer profesionálního boxu v Plzni v hodnotě 2 x 400 Kč získáte jaké dárek, předplatíte-li si náš Deník. Více informací získáte na tel. 724 953 338.