Dvanáctikolovou řežbu o mezinárodní pás IBO (International Boxing Organization) mezi plzeňským boxerem Josefem Zahradníkem (9-1, 4 KO) a obhájcem titulu Jasonem Eastonem (11-0, 6 KO) ovládl skotský borec. Sobotní duel ve Skotsku v superlehké váze vyhrál Easton na body.

„Soupeř byl prostě lepší, to uznávám. Easton byl dobře připravený, to je asi tak všechno, co bych k tomu řekl. Nechci to dál nějak rozmazávat,“ řekl včera Deníku Josef Zahradník.
Česká profesionální boxerská jednička se přesto rozpovídala. Na výkonu Zahradníka se podepsaly zdravotní potíže s krční páteří. „Problémy s krkem mi párkrát trošku zastavily v nějakém větším útoku a v bojovnosti jsem byl takový staženější,“ uvedl Zahradník.

Nemyslí si, že by nebyl na souboj o mezinárodní pás IBO dostatečně připraven. „Ten večer mi to prostě nešlo a soupeř lepší. Neřekl bych, že by soupeř byl lépe připravený. Myslím si, že jsem na tom byl fyzicky dobře, ale spíš mě limitovalo zranění krku. Měl jsem to trochu v hlavě, protože ve druhém nebo třetím kole jsem po nějakém úderu bolest krku cítil. To mě pak trochu psychicky deptalo,“ vysvětlil boxer Qwertu.

Po závěrečném gongu a před oficiálním vyhlášením výsledku bylo Zahradníkovi jasné, že tentokrát prohraje. „Pocitově jsem věděl, že vyhraje soupeř,“ přiznal český šampion, který v profi ringu vyhrál devět zápasů a prohrál až v sobotu ve Skotsku.

Josef Zahradník s odstupem několika dní přiznává, že měl počkat na úplné vyléčení krku. „Teď už vím, že bych radši počkal, než budu zdravotně fit. Pak by to bylo určitě o něčem jiném,“ věřil.

Porážku stále těžce kouše, protože moc toužil přivézt boxerský pás domů. „Ještě teď přemýšlím nad tím, co se stalo a nestalo, jak to mohlo a nemohlo být,“ svěřil se jednatřicetiletý Josef Zahradník.

Od šestadvacetiletého vítěze Jasona Eastona směřovala k Zahradníkovi slova uznání. „Byl to tvrdý, tvrdý chlap, ukázal, proč dosud neprohrál. Byl to nejtěžší soupeř mé kariéry, byť si myslím, že jsem měl celé utkání pod kontrolou a cítil jsem, že mě nemůže úderově ohrozit,“ citoval Eastona server profiboxing.cz.

Josef Zahradník momentálně plánuje odpočinek, aby vyléčil zranění krku. Není totiž vyloučeno, že na přelomu roku se znovu postaví mezi provazy. „Bavil jsem se se svým týmem, že existuje návrh boxovat v Česku o domácí titul. Mám si to ještě rozmyslet,“ uvedl plzeňský boxer.

A co odveta s Eastonem? „Hned to asi nebude. Spíš se zaměřím na další soupeře a výzvy, abych se dostal zpátky nahoru. Pak třeba na sebe s Eastonem narazíme. Jsem stoprocentně ochotný s ním boxovat znovu,“ uzavřel Zahardník.