Pětatřicetiletý Pejsar v sobotu v Ústí nad Labem zvítězil technickým knokautem. „Soupeř byl jednou počítaný, zvedl se, ale pak dostával a rozhodčí zápas raději ukončil,“ říkal Václav Pejsar, který má po titulu z těžké váhy (2016) i domácí pás pro šampiona z křížové váhy.

S jakou taktikou jste šel do zápasu?

S trenérem jsme měli plán vyvinout na soupeře tlak hned od začátku. I když byl zápas vypsaný na deset kol, tak jsme si řekli, že na Davida Vicenu zkusím zatlačit a vysypat na něj tvrdé kombinace, aby věděl, že to půjde zostra od začátku a že to nebude žádné rozpinkávání.

Můžete popsat průběh zápasu?

Soupeř zkusil nějakou kombinaci, ale já jsem hned kontroval. Něco mi prošlo, zkusil jsem přední a zadní. Zadní mi sedla a dobře jsem ho trefil. Vicena byl pak zataženější a po další kombinaci padl k zemi a byl počítaný, protože mi přesně zase sedla tvrdá zadní. Zápas sice pokračoval, ale už jsem věděl a cítil, že se mi prvotní útok povedl a že je protivník nalomený. Takže jsem to zkusil ze všech sil rozbalit, soupeře jsem dostal k provazům, i když byl pořád na nohou, rozhodčí zápas ukončil. David Vicena už ani neodpovídal na můj útok, nevracel údery a bylo to jednostranné.

Minutu a pět vteřin trval zápas, takže jste si moc nezaboxoval…

Nezaboxoval (úsměv). Minuta a pět vteřin se může zdát jako něco snadného, ale když si vzpomenu, kolik dřiny a úsilí jsem vynaložil v tělocvičně a věnoval připravě, nemohl jsem vzít rodinu na výlet, protože byly tréninky… Ono se řekne minuta a něco, ale příprava byla dlouhá a náročná.

Čekal jste tak rychlý konec?

Nečekal. Byl jsem připravený na více kol, ale chtěl jsem vyhrát před limitem. Na začátku soupeř vyhodil pár úderů, ale jeho údery nebyly tak tvrdé, a viděl jsem, že na mě silově ztrácí.